• |
ide | kryesore

Sërish përjashtime nga Kuvendi për deputetët e PD-së, mes tyre edhe Berisha

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditPërjashtohet nga seancat plenare për të dytën herë për këtë sesion parlamentar kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha.

Mësohet se Komisioni i Etikës ka marrë vendimin duke përjashtuar për 10 ditë Berishën dhe deputetin Flamur Noka nga seancat plenare, ndërkohë për Belind Këlliçin dhe Edi Palokën është marrë vendimi që të përjashtohen nga 5 ditë.

Ky vendim vjen pas tensioneve dhe debateve në seancën e fundit plenare, ku jashtë Kuvendit u mbajt dhe një protestë e thirrur nga opozita. Kjo është hera e dytë që Berisha përjashtohet brenda një harku kohor të shkurtër nga Kuvendi, ndërsa PS e ka akuzuar atë për fyerje ndaj kryeparlamentares Lindita Nikolla dhe thyerje të rregullores.36 Comments

  1. A ty te qifte sovrani listen e dasmes lgbt mer vemje. Po parlamenti per te folur eshte o kurve, ca kane ndonje pune tjeter deputetet pervecse te flasin ne parlament? Shikoe ca bente PSja ne opozite qe i shkulte mikrofonin kryetares se parlamentit dhe nuk i perjashtinte njeri.Je pleher njeri o Centrifuge!

   1. Ai nga ajo qirje e gruas po mbahet e rri hamut gjithe diten, gruaja bam e jorgo ham. Vec ma gjeni kush eshte se do ja qi pragun e shpise

  2. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   po degjeneron o mavri, çoç ishe në fillim, dukeshe intelegjent, me kulturë, shkruaje me stil, por po rëshqet në nivel patronazhistësh. Kjo është rilindja, të mpak, të mpin, të çburëron të bën impotent, ta gëzosh jorgo, i pafshi hajrin!

   1. po ti o dele, mendon se Berisha do vij ndonjeher ne pushtet? Ti qe ke inteligjent, thuaje te verteten, mendon se Berisah do votohet nga te tjer pervec militanteve qe i shkojn pas? Mendon se USA do lejoj nje non-grata te qeverisi nje vend te NATO-s? Beja me sinqeritet kete pyetje vetes e pastaj nisu per revolucion. Normale qe Rama duhet te iki nje or e me par. Po Rama eshte aty se Berisha me Like floririn kan marr peng opoziten. Rama eshte me komod se kur, se me gjithato skandale qe ka ber vazhdon sundimin i pashqetesuar. Po te ishte Olldashi per shembull, Rama as mandatin e par nuk mbyllte. Po ishte gjithmon Berisha me pupacin e vet Basha qe ja lejuan. Prrallat me sorra e kospiracione e me Obamen qe pergjon Berishen vetem delet i han.

    1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

     O shoku, unë jam i djathtë, pa parti, por jam në opozitë me të gjithë, kur nuk qeverisin si duhet, aq më tepër sot pas 10 vjet rilindje.

     Ta them me sinqeritet, se nuk kam hallin as të Berishës e as të PD, edhe pse i kam votuar historikisht si partia më e madhe antikomuniste, por gjithmonë nuk kam pushuar së akuzuari sa herë që ata kanë devijuar nga ç’na kanë premtuar.

     Sot, kur Shqipëria ndodhet në gjendjen më të keqe që nga 90, kur vjedhjet, mashtrimet degradimi i pushtetit në mafia-politike, për faj të një individi edvin rama, besoj se i vetmi person i aftë për tu përballur me edvinin është Berisha, me gjithë të metat, gabimet e fajet e tij nga e kaluara.

     Pra kemi vetëm 2 zgjedhje o të rijmë me edvini, dhe të siguroj se për njerëzit e ndershëm gjendja do të bëhet shumë më e keqe, ose Berishën. Unë vetë besoj se Berisha do tia thyejë turinjtë ramës, as nuk dyshoj, është çeshtje kohe.

 1. Gjykata zvarrit gjykimin dhe e le ne 3 mars, pak dite para afatit të regjistrimit ne KQZ. Skandal pas skandali, provokim pas provokimi, presion pas presioni. Dhe e gjitha kjo nen hyqmin e Partise_Shtet.

 2. Gjykata zvarrit gjykimin?!

  Shko thuaja kete atyre te shkreteve qe kane mbi 5 vite qe sorrollaten dyerve te saj, nderkohe qe per bythen e Foltores levizi brenda vitit.

  1. Behet fjale per nje parti politike, per te drejten e sovranit, sic thua ti, per tu perfaqesuar. Apo sipas teje sovrani jane vec patronazhistet mavi. Mijera votues te tjere qenkan shpellare, bathorist e nuk kane te drejte te votojne e perfaqesohen. Deri ketu ka arritur arroganca, nevoja e partise-shtet?

   1. Parlamenti i Sovranit ka rregullore. Nuk eshte bordello apo cirk qe te lejoje aktrimet e Berishes dhe te tijeve qe duan te krijojne Revolucione ne shishe.

    Nqs. duan te bejne cirk kane plot televizione ku mund te shprehin talentin.

    1. Ty te plasi rregulli gjithandej.
     Imoralitet politik, korrupsion qeveritar pa hanxhin, aq sa edhe perfaqesues te FBI kane korruptuar.
     Sa kollaj te besh moral e shqetesohesh per etiken, nderkohe qe ketu jane deformuar shtyllat e demokracise! Pritet vec te shemben.
     Ato ndihmat qe sillte ky i pasoqeanit, per te pergjuar e bere presion nje tabori te opozites I kane perdorur. Pervec gjynaheve te vete Berishes, pervec problemeve qe vete i kane krijuar, qeveria, shteti, kerkon t’i vene shqelmin ne fyt opozites me makinacione nga me te ndyrat. E ketu nuk behet fjale per Berishen, por per te drejten e cdo qytetari, qofte nga Bathorja, sic stigmatizoni ju, qofte nga maja e Olimpit ku na hyjnojne raca e te perzgjedhurve qe e paskan merre me tapi pushtetin e Shqiperine.

   1. Ja Berishistet!

    Shpellare, kafsheror, te eger… nuk njohin debatin vetem dhunen.

    Prandaj keni perfunduar te pavule o te zinje.

    Nuk ju jep njeri voten juve. Provoni te zgjidheni andej nga zhungla se ndoshta bindni majmunet.

    Njerez me bisht.

    1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

     Provokimet e tua, se unë jam i sigurtë 100%, se as ti vetë nuk i beson çfarë shkruan, janë shkaku që shumë komentues antiramë, por jo domosdo militantë të berishës, ta kthejnë përgjigjen me të shara sepse edhe ti në një mënyrë apo tjetrën shan denigron atë person, pra Berishën, që ne komentuesit qytetarë të lirë, antirilindas konsekuent, e shohim si të vetmen shpresë për rrëzimin e ramës, të paktën sot.

     1. Epo te te ngelet shpresa te Berisha qe vet Berisha eshte i bindur qe nuk vjen kurr ne pushtet kurse ty te ka bind per te kunderten. Ti nuk e kupton qe edhe nese vdes Rama sot, Berisha nuk vjen kurr ne pushtet. Do lejoj USA dhe BE qe nje non-grata te qeverisi nje vend te NATO? Interestat jan shum te medhaja ne krahasim me nje plak qe e ka mbyll me koh ciklin e vet. Sa me shpejt ta kuptoni aq me mir do jet per PD dhe per Shqiperin.

     2. Une sigurisht qe tall trapin, por kur lexoj tipa si ty qe dine te shkruajne shqip dhe me thone se shpresa e tyre per te hequr Ramen eshte Berisha aty me iken petlla.

      Se s’di nga ta kap… por i i bie shkurt fare: Rama dhe Berisha jane 2 ane te se njejtes medalje.

 3. Dhe ata qe shkojne pas Foltores, zoteri, te pelqen apo nuk te pelqen ty, kane te drejte kushtetuese te votojne. Nuk mjafton nje deformimi i vullnetit per te votuar ne 10 vjet, blerja e votes ( termet, termet fenomeni), rrembimi i pushtetit lokal etj, korrupsioni pa fre ne funksion te blerjes se votes, presioni me forma nga me te ndryshmen mbi votuesit, por u dashka te ndalojne krejt te drejten per te votuar.

  1. Per bythen e foltores paska bere nder gjykata qe e paska lene ne 3 mars? Lemoshe, tallje bythe, arrogance, karshillek me te drejtat e njeriut. Po ja ndenjen dhe 2 vjet ne pushtet, ja dhe 6, ja dhe u kalben ne pushtet, ja dhe u fryn me pasuri. Po te qenet njeri, me nje fare ndergjegje. Apo hadje, bisha te egra qe jetojne ne shpellat e fodullekut.

 4. Ka marrë fund çdo gjo.Nuk ke mo as të drejtë me fol.Fillon nga parlamenti dhe pastaj të gazetarët. Në fund gjithë populli.

  1. o kar kanë nxjerrë një video të 2006, që tregon se si bënin socialistët kur ishin në opozitë, biless unë mbaj mend edhe më keq se videoja e nxjerë nga noka, po fjalë të pista kush ka përdorë o idiot!!!!

 5. Dhe Berishen, zoteri, qe duhej me kohe e me vakt te kish ikur, e rifaktorizuan makuteria per pushtet e mavive, e kthyen ne nevoje edhe te atij qe as nuk e donte e priste me kthimin e tij.
  E tani, per momentin, ai eshte nje realitet, jo kufome sic doni te jete apo I mbushni mendjen vetes se eshte.

  E ne fund ku i dihet. Mbase riciklojne njeri_ tjetrin e tallin bythen te gjithe bashke ne cirkun ku secili luan karagjozllekun e vet e fatkeqesine e shqiptareve.

  1. E ka kap tmerri kelliren e gjate e do.parlamentin bosh pa opozite, pa debate. Dhijaks frkacak, pabols e psbyths je o Edvin Rama. Ju qifsha robt ku ti keni mor ndyrsira.

 6. E pate cirkun e socialisteve? Bej si them e une e mos bej si bej une e paskan.
  Jane specialista te manipulimit.
  Merrni megafona, birbila,daulle, dajre, fyej, tupana, e nen shembullin e socialisteve gjemojini ne vesh fyllaxhiut te enjten!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *