• |
ide | kryesore

Kultivoi 189 bimë kαnabisi në mes të pyllit në Mat, arrestohet 21-vjeçari

-Instant, Lajme, Të funditNjë i ri 21-vjeçar është arrestuar në Mat. Ai ishte shpallur në kërkim për kultivimin e 187 bimë cannabis sativa, në një zonë të pyllëzuar. Mësohet se në pranga ra 21-vjeçari A. N., 21 vjeç, banues në Krujë.
Gjykata e Rrethit Gjyqësor Mat i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” kryer në bashkëpunim, pasi dyshohet se në bashkëpunim me persona të tjerë ka kultivuar 187 bimë cannabis sativa, në një zonë të pyllëzuar në njësinë administrative Macukull, Mat, të cilat janë gjetur dhe asgjësuar nga Policia,  në vitin 2021.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *