• |
ide | kryesore

Fevziu: PD do vuajë pasojat e vitit 2019 për një dekadë të tërë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditBlendi Fevziu ka bërë së fundmi një analizë të zgjedhjeve lokale që pritet të mbahen më 14 maj. I ftuar në studion e Euronews Albania, Fevziu tha se zgjedhjet e ardhshme lokale nuk pritet të kenë ndonjë histori, pasi sipas tij, PD nuk do të arrijë të bëjë dot surpriza. Fevziu tha se braktisja e institucioneve në vitin 2019, janë ngjarje, ndikimet e të cilave, PD do t’i vuajë dhe në dekadën e ardhshme. Sipas Fevziut, që PD të rikthehet në pushtet, duhet një hapje më e madhe se koalicionet apo bashkimi i saj.

“Në 14 maj është shumë e vështirë të mendosh se do të ketë ndryshime të mëdha. Vendimi që PD ka marrë në 2019-ën me largimin nga parlamenti, si dhe braktisja e zgjedhjeve lokale, do të dojë minimum një dekadë që të rikuperohet. Kishte bashki që e majta s’do t’i fitonte kurrë dhe sot është e vështirë t’ua marrësh kandidatëve të majtë. Ju e dini që në Shqipëri kryetarët e bashkive rrinë me mandate të gjata dhe ndaj u ndryshua ligji dhe u kufizua që të kenë të drejtë të qëndrojnë vetëm 3 mandate. Kjo ndodh dhe në botë dhe sot është shumë e vështirë t’i marrësh këto bashki. Situata e përçarjes në PD nuk e favorizon rezultain pozitiv të saj në zgjedhje. Për të fituar zgjedhjet e 2025-ës PD nuk i mjafton bashkimi i saj, apo koalicionet, por duhet të hapet ndaj çdo elementi për t’u rikthyer në pushtet,”– tha Fevziu.9 Comments

 1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

  akoma ha mut ky, ky e shumë mutra të tjerë gazetarë e analistë flirtonin apo i bënin reklamë edvin langaraqit edhe pse e patën 10 vjet në bashki e ishin aq idiotë që të ms njihnin se çfarë monstre mbështetën, sot përgjegjësinë më të madhe e kanë pikërisht këto tipa që dikur i bënin reklamë mutit të kristaqit, edhe Bushati më duket se ka qenë ndër ta, pavarësisht se sot është krejt ndryshe, besoj se ka qenë naiv politik.

 2. Jo 10 vjet, por nqs populli opozitar nuk del nga cepi i ringut ku e ka futur pushteti i rilindjes me

  me ne krye KM maksimumi deri ne zgjedhjet e vitit 2025, atehere jo vetem nuk do te kete fare

  opozite por edhe populli opozitar ose do perballet kacakshe ose do te braktise fare vendin si

  nje popull frikacak e i padenje per te qendruar ne Shqiperi.

 3. Shqiperia nderroi sistemin politik ne 1 vit, gjate te cilit u krijua PD dhe pluralizmi, por filxhani i Fevziut qe parashikon 10 vite per PD-ne, e ka harruar…

  1. KY fevziu eshte pjelle e ps ,veq ni naive nuk kupton orjentimin e tij,mjafton me dite Kon ka shok ,,baton stanishiqin,,pra kjo lidhje 20 vjeqare eshte e mjaftushme per ta kuptu kete monstrum fevziu.Analizen politike e ben me ni oratorio te sofistikuar ,ne dem te pd,dhe perkrahje te ps,trashigimtar te te enverit,veshtire qe KY popullsis do e largoj kete vllaun e vuqiq…!?ju kujtohet enverin e sollen ne pushtet udb serbe,njejt KY idiot ka lidhje sekrete me serbet,ne Dem te shqipetarve .Mendoj SE ni kryminister SI KY me 100 aferat koruptive,dhe KY rasti I fundit do bie ne qdo shtet te botes perpos me shqiperi Jo Jo…!!!prap do fitoj poplli don te tille !

 4. Me njeri me format idioti ky i birsuari nga Toptanet ..nuk bo nona , shrekun mund ta luante shume mire ne variantin human , i ngjan tej mase kok madh pa qafe, vesh derr, me nje goje te madhe, ..shkurt monster

 5. Djali I adoptuar nga Lushnja qe hiqet per Toptans dhe qe shkruan ne dialekt tirans per “nonen” eshte nje nga bythqirat me te medhenj te gazetarise shqiptare.
  Manipulues, oportunist dhe pragmatist qe hiqet per i pavarur dhe si person me integritet !

 6. Nuk shikohet me sy ky qel………Iu qep opozites me buk ne traste , deri sa e beri carcaf tani ben sikurrrrrrr

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *