• |
ide | kryesore

Grupi parlamentar i PS kërkesë Nikollës: Të merren masa për 6 deputetët e PD-së

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
KuvendTeksa Kuvendi i Shqipërisë është kthyer në një ‘arenë’ debatesh dhe përplasjesh, ku deputetë të opozitës bllokojnë foltoren, PS nuk heq dorë nga kërkesat për përjashtimin e tyre.

Këtë herë, grupi Parlamentar i Partisë Socialiste i është drejtuar me një kërkesë kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla lidhur me bllokimin e seancës plenare të datës 16 shkurt, ku deputetë të opozitës bllokuan mbarëvajtjen e seancës plenare, ndërsa kërkohet marrja e masave për 6 ligjvënës.

Shtatë deputetët e PS kërkojnë përjashtimin me 10 ditë të gjashtë deputetëve të PD.

Në shkresë thuhet se deputetët Edmond Spaho, Elda Hoti, Sorina Koti, Oerd Bylykbashi, Lindita Metaliaj dhe Gerta Bardeli, penguan zhvillimin e seancës dhe krijuan kaos në Kuvend.12 Comments

 1. Lindita Nikolla, ish ministrja e arsimit qe na rezultoi se kishte mbaruar universitetin me mesatare 5.7-5.8 ( vini re, ministrja e arsimit) dhe qe ishte “masterizuar” tek universiteti “Ufo” , eshte thjesht nje karmarrese ne goje e kryeministrit ne ikje ( ne dukje te turpshme) !
  Shoqen Lindita, kryeministri ( ne largim e siper) e perdor shume me teper sesa femrat e tjera te haremit kryeminisstror ! Kur them fjalen harem, ketu nuk ka metafore, , sepse ministret dhe c’jane me poshte ministrave jane pikerisht nje harem i kryeministrit tone delirant, te pabythe dhe servil me te fortin ,dhe represiv dhe dhunues me te dobetin !
  Injorant deri ne dhimbje, manipulues dhe karagjoz, i pabese ( dhe i pashprese) ne cdo aspekt te tijin,…..po I vjen koha qe te paguaje fort te gjithe zezonat qe ka kryer !

   1. Njerezit afer kryeministrit ( ata qe marrin thjesht rrogen ) , tregojne qe nga padurimi Kryeministri e ka palluar Linditen edhe ne makine, rruges per diku ne nje takim zyrtar ! Tundej makina nga epshet e Rilindjes !

  1. Me Edi Ramen ne renie te lire edhe Lindita, qe eshte zorra e trashe dhe e verber e Sulltanit shqiptar, alias Edi Rama,, do kthehet ne habitatin e vet- mesuese aritmetike ne Shkoze !

 2. Do veje ne pidh te Anetes ky burre i papergjegjshem dhe kryehajdut!
  Bileta sapo Ii eshte prere nga ata te cilet i citonte vend e pavend!
  Thjesht ceshtje kohe ( per aq sa zgjat inercia) !!

 3. Lindita Nikolla- ky instrument i verber dhe i trashe i kryeministrit ne ikje!
  Fytyren e ka si hute, dhe mimiken e ka si te nje personi super te trashe!
  Thjesht zbaton qyqja , e ka mesuar tekstin permendesh qe ne mengjes!
  Hera-heres i nevojitet ne menyre urgjente qe te jete ( kinse) spontane, ngaqe mund te kete ndonje ndryshim regjie nepermjet sms-ve , sepse dinamikat keshtu e lipsin , dhe me te cilat e komandon kryeministri, qe faktikisht dhe biles edhe juridikisht eshte edhe pronar haremi ne P.S dhe Rilindje !

 4. Te merren masa shembullore kundra ketyre kllounave qe ne fakt duhet te ishin perfaqesues te popullit.

 5. Po o pallakaris, po te ishte per ty keshtu do behej, por e keqja eshte se asnje nga deputetet rilindore nuk eshte me i mire se ti. Shko thuaj atij shefit tend nese arriti t’ia marre kujt ne goje ne Munchen, apo as per ate pune nuk e pranuan. Te te kishte derguar ty u fugshkyer se ndoshta nuk te njihnin dhe do te te kishin mbushur dhembet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *