• |
ide | kryesore

Jep dorëheqjen drejtori i komunikimit të Ramës, Endri Fuga

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Endri FugaDrejtori i Komunikimit të zyrës së kryeministrit, Endri Fuga ka dhënë dorëheqjen nga kjo detyrë pasi do të fokusohet në fushatën zgjedhore të Partisë Socialiste për zgjedhjet e 14 majit, shkruan Report TV.

Këtë e ka bërë të ditur me anë të një njoftimi duke thënë se postin ia ka deleguar Manjola Hasës ndërsa vetë Fuga do të ketë në fokus fushatën për zgjedhjet vendore.

“Nga dita e sotme une do te perqendrohem ne fushaten zgjedhore te PS. Ndonese ligji nuk e pengon, nuk do te ishte e ndershme qe teksa angazhohem ne fushaten e nje partie politike te vazhdoja te drejtoja edhe Agjencine per Media dhe Informim, ndaj kam dhene doreheqjen nga kjo detyre.

Nderkohe qe bashke do te vazhdojme te komunikojme per te gjitha ceshtjet qe lidhen me fushaten dhe Partine Socialiste, kontaktet me ju nga ana e MIA do i mbaje Manjola Hasa.

Ju falenderoj per bashkëpunimin”, njofton Fuga.

Kujtojmë se më 18 shtator 2021, Rama njoftoi krijimin e një Agjencie për Mediat dhe Informimin ndërsa emërimi i Endri Fugës si drejtor u njoftua vetëm pak ditë më pas, më 29 shtator 2021.34 Comments

 1. Ky do futur ne burg para rames . Te keqijat e ketij jane te pafundme , jane nje tumor ne trupin e kombit shqiptar.

  1. Na thuaj o Arab cfare te keqija i ka bere ky ketij vendi .
   Nuk duam ‘ te pafundmet’ , por disa. Sa per te justifikuar komentin.

     1. Edhe nese shkerdhehesh ne gjermani edhe nese qihesh ne shqiperi , kurva po kurve ngel . Edhe ti je nje kurviçk e vogel partie o te qifsha librin e shtepise

     2. pse nuk thu qe je patronazhist o te qift kina nonen dhe arabet babin ne bythe ? librin e shtepise ku ta kesh

    1. kush eshte ky gebelsi i gjermanise ?
     Une nuk i njoh zevendesuesit . Une njoh vetem lojtaret qe luajne me kombetaren.

 2. Cecene salihu ju priti por ju nuk erdhet ne revucionin demokratik per kete arsye debatikasit me te besuar te revulicionarit salih do tju sulmojne femrat e fisit,sepse ju nuk permbushet thirrjen per revolucion.te dhjere por revolucionar te vertete nga fitorja ne fitore me salihun ne nevojtore

  1. Mesa duket, part-time, nuk po e mbulonte dot mutin e te gjatit

   Kshuqe erdhi urdhri:

   “Shpejt merr lopaten dhe mbulo mutin, full-time” !!!!

   Do jete keq puna, perndryshe pse do ikte nga vendi i vet i preferuar afer sulltanit ????

 3. Haaaahaaa…nje njeri me kater emra dhe mendje te cunguar thote te njejten shprehje …..po brakriseni cdo dite….mesa duket Fuga po ndjen se duhet larguar nga ai qe eshte ne ikje dhe duhet ti bashkangjitet Erjonit ne ngjitje……

 4. Fug Pallikari po kalon te skuadra e se ardhmes me duket dhe keta qe e pershendesin jane sufllaqexhinjte e bodrumit te bashkise. Ose Ramutit po i vjen fundi (thone qe nga matane oqeanit i kane kerkuar te gjeje nje menyre te terhiqet), ose velina e bashkise i ka aq keq punet ne sondazhe sa i duhet patjeter nje dore se menyrat e tij te heveritshme te propagandes nuk pine me uje. Nga sot do shikoni qe Jorgo do komentoje gjithe shkrimet per vemjen e bashkise

 5. O qorr i felliq, po per kater pale zgjedhje qe jane bere deri tani a ishte e ndershme??? Ju vetem nder e moral nuk keni

 6. Më në fund Fuga kuptoi se kish hyrë në mjedisin me të cilin nuk ka asgjë të përbashkët . Padyshim i majtë , por pinjoll i dy gjyshërve model që nuk i ka harruar gjithkush i njohu, ai i Tiranes dhe tjetri i Durresit, shkëlqyen për patriotizmin, ndershmërinë dhe dinjitetin e tyre.

  Sot të përgëzoj Fuga i ri!

  1. Fuga eshte zhytur deri ne fyt ne llumin e genjeshtrave dhe propagandes se shfrenuar qe e ka prodhuar paturpesisht. Pyesni gazetaret a televizionit ABC.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *