• |
ide | kryesore

Berisha flet për pengje: Lul Brava dhe AliBasha zbatojnë urdhrat e pengmarrësit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
BerishaIsh-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar sot se vendimi i gjykatës për vulën e PD, ishte projekt i kryeministrit Edi Rama.

Këto përpjekje sipas Berishës, “nxitën një energjizim të madh, një frymëzim të madh të atyre që shndërruan PD-në në parti të vërtetë opozitare, të atyre që besojnë se Shqipëria duhet të ketë pluralizëm”.

I pyetur në lidhje me kërkesën e dorëzuar në KQZ nga grupi i Alibeajt, për regjistrimin në zgjedhjet e 14 majit, Berisha tha:

“Pengjet janë pengje, zbatojnë vetëm urdhra të pengmarrësit, nuk ekziston fraksion, por fraksioni i pengjeve të Ramës, që përbëhet nga Lul Brava dhe AliBasha.

PD është një e vetëm një, ajo e anëtarësisë, ajo që ka mbështetje masive nga qytetarët, ajo që ka vendimin e gjykatës së Faktit për regjistrimin e nuk mund të goditet me asnjë mjet tjetër. Do jenë të mjerë ata që do vazhdojnë si Don Kishotër betejën me këtë forcë që ka për frymëzim lirinë”.

Lexo më tej: Grupi i Alibeajt çon në KQZ kërkesën për regjistrim në zgjedhjet e 14 majit 

Lexo më tej: Alibeaj flet si kryetar i PD-së, fton kandidatët e primareve 15 Comments

  1. ne fakt bar po hane rreth 800 mije pensioniste ne shqiper me pension qesharak mesatar prej 180 mije lekesh te vjeter

   ky pension del fiks per te ngrene bar per te mbajtur frymen gjalle

   dhe fale rames bar po hane , djathin e shohin me sy , i marrin ere por vetem per vit te ri e shijojne. barin e rrethinave e ne qytete sgjejne dot lulishte me bar.

   dhe kjo fale rames qe nje pjese e konsiderueshme e barngreneseve pensioniste e voton

   rreth 500 mije te tjere jane me rroga minimale nga 300 deri 500 mije ne muaj, qe do te thote qe do hane bar sepse familje nuk mbajne dot e as familje ngrejne dot , bar lendinesh ne rrethina se ne qytete sgjejne dot lulishte me bar

   dhe kjo fale rames,

   nje pjese e tyre enderrojne te fillojne pune ne shtet dhe te vjedhin noi p lek duke u bere patronazhiste, nderkohe hane bar rregullisht cdo dite nga rama.

   ka dhe nje kategori tjeter qe barin e pi per qejf dhe qe nga bari eshte krimbur ne para , qe jane ridhjerja dhe bandat e rames. kilja e barit per shkak te superprodhimit ka rene, por kane gjetur menyra te tjera te berjes se parave duke perfituar nga votat e barngrenesve te permendur me siper.

   me nje llogari del qe rama po u jep bar atyre qe e votojne dhe parate nga bari po i merr per vete duke qene ne pushtet me votat e barngrenesve te tij

   duke qene se eshte e qarte ceshtja e barit, pse jane shtuar rrotat e karit si ti tek lapsi ??

   po te ishe tek kategoria e paraberesve dhe jo barngreneseve nuk do ishe tek lapsi, keshtu qe me llogari del qe rama nuk i ka punet asfare mire.
   te fala fuges po ti hodhi breket me mut

   1. Ti dhe ata si puna jote nuk duan te kuptojne se nuk iken Rama pa ikur Sala. Deri atehere bar dhe vetem bar.

 1. Ore ky kujton se e ka prone private PDne,kush ta la ty Sheqerja o plak matuf,nga bytha do te dali shpirti o legen se ke shume gjynahe per te lare…

 2. Berisha i bajatosur, po te njejtat fjale, i eshte venitur fjala dhe varferuar fjalori. I merzitshem ne perseritjet bajate.

  1. kur nuk u merzite me korrupsionin dhe drogen e rames u bere bajat zotrote nga te vertetat e berishes ?

   po ti nuk u bere bajat me veten tende duke i ber llape ne brim te bythes me mut dhe sperme fuges, mos u merzit, do shpetosh edhe ti , shpetimi vjen nga doktori, mos e harro

 3. Tortë me PD, ish-kreu i Policisë Bashkiake festoi ditëlindjen në burg: Se na thonë pastaj jemi shitur tek Rama,o shpellkare mos u cuditni keto jane ligjet qe i ka votuar dhe PD bashke me salihun ne parlament,ka per detyre ta pranoje me dhimbje por keshtu thote ligji,tani keni tre dite qe hani bar do vazhdoni te hani bar neqoftese i shkoni mbrapa nje te cmenduri funksional si salih karaxhic metaj,ha bare shoku spiun salih metaj

  1. ne fakt bar po hane rreth 800 mije pensioniste ne shqiper me pension qesharak mesatar prej 180 mije lekesh te vjeter

   ky pension del fiks per te ngrene bar per te mbajtur frymen gjalle

   dhe fale rames bar po hane , djathin e shohin me sy , i marrin ere por vetem per vit te ri e shijojne. barin e rrethinave e ne qytete sgjejne dot lulishte me bar.

   dhe kjo fale rames qe nje pjese e konsiderueshme e barngreneseve pensioniste e voton

   rreth 500 mije te tjere jane me rroga minimale nga 300 deri 500 mije ne muaj, qe do te thote qe do hane bar sepse familje nuk mbajne dot e as familje ngrejne dot , bar lendinesh ne rrethina se ne qytete sgjejne dot lulishte me bar

   dhe kjo fale rames,

   nje pjese e tyre enderrojne te fillojne pune ne shtet dhe te vjedhin noi p lek duke u bere patronazhiste, nderkohe hane bar rregullisht cdo dite nga rama.

   ka dhe nje kategori tjeter qe barin e pi per qejf dhe qe nga bari eshte krimbur ne para , qe jane ridhjerja dhe bandat e rames. kilja e barit per shkak te superprodhimit ka rene, por kane gjetur menyra te tjera te berjes se parave duke perfituar nga votat e barngrenesve te permendur me siper.

   me nje llogari del qe rama po u jep bar atyre qe e votojne dhe parate nga bari po i merr per vete duke qene ne pushtet me votat e barngrenesve te tij

   duke qene se eshte e qarte ceshtja e barit, pse jane shtuar rrotat e karit si ti tek lapsi ??

   po te ishe tek kategoria e paraberesve dhe jo barngreneseve nuk do ishe tek lapsi, keshtu qe me llogari del qe rama nuk i ka punet asfare mire.

   te fala fuges po ti hodhi breket me mut

 4. PD tregoi që s’bën pa Berishën.Pa atë e pamë si u katandis me Bashën kollona e 5 e Ramës dhe Sorrosit.Dhe ju që flisni sikur jeni ata që i dini të gjitha mos ka qani hallin atij.Shikoni kumandarin tuaj Ramën që tani s’di ku është më procesin në Amerikë.

  1. jane ekipi i fuges, flasin me copy paste nga mero , frrok cupi, sokol balla, karlo bollino, edhe tak ngjela futet noi her tek ceshtjet amerikane, pastaj ka nje dore tjeter analistesh me te formuar por edhe me plehra si lorenc vangjeli, minxhozi, edhe ushtaraku alfred peza, – tur zheji varet kush hedh leket -, muc nano, pastaj jane keta gjekmarkaj, zekthi, etj etj,
   rama ne fakt e beri kazan te shpifur fare median, sic eshte vete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *