• |
ide | kryesore

Urdhër-arresti për Putinin, Kina: Gjykata të tregohet e drejtë

-Instant, Lajme, Planet


Gjykata ndërkombëtare duhet të tregohet e drejtë ndaj Putinit, ka deklaruar Kina.

Kina tha se Gjykata Ndërkombëtare Penale, e cila lëshoi ​​një urdhër arresti për Vladimir Putin, duhet të mbajë një “pozicion të drejtë”, sipas zëdhënësit të ministrisë së jashtem Wang Wenbin.

Kina do të vazhdojë të luajë një rol objektiv dhe të drejtë në krizën e Ukrainës dhe të luajë një rol konstruktiv në bisedimet e paqes, u tha Wenbin gazetarëve


3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *