• |
ide | kryesore

Rama nesër në Londër, takim me Sunak dhe leksion në LSE

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditKryeministri Rama do të fluturojë të mërkurën drejt Londrës, ku do të zhvillojë një takim me homologun e tij Rishid Sunak. Mësohet se në fund të takimit do të ketë edhe një konferencë të përbashkët për shtyp. Rama shoqërohet nga ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi. Mësohet se fokusi i takimit përvec bashkëpunimit dypalësh janë edhe cështjet që lidhin me emigracionin ilegal dhe krimin e organizuar. Rama do t’u flasë britanikëve edhe në një sfond tjetër, përmes një leksioni të hapur në London School of Economics me shqiptaren Lea Ypi, e cila është një profesore e teorisë politike në këtë universitet. ©Lapsi.al31 Comments

 1. Rama duhej ta kish bere prej kohesh kete vizite ne Londer ku emigrantet qe kane hyre ilegalisht kercenohen me dergiminne ne Ruanda, atje mes fiseve barbare te hutuve e tuci, qe u pergjaken me njeri-tjetrin.

  Madje, Ministrja e Brendeshme Braverman deklaroi pak dite me pare se “mezi près t’i nis per ne Ruanda te gjithe emigrantet e paligjshem”.

  Zonja eshte bije emigrantesh nga Afrika, por gjithnje politikania me e ashper ndaj te huajve.

  Ndoshta takimi Rama-Sunak dhe bashkepunim mes policive do te mund te frenonte frymen antishqiptare, si dhe te mundesonte kthimin e hallexhinjve te gomoneve ne vendet e origjines, nje fryme naziskiné qe te kujton edhe kampet e punes se Hitlerit.

  1. Do firmosin vendimin e qeverise Britanike qe te dergojne ashqiptaret ne Ruanda me anije mallrash dhe jo me avion

 2. ceshtja e emigracionit na prek te gjitheve dhe britania ka folur keq per emigrantet prandaj duhet reagimi juaj

 3. tema e leksionit ne Britanine e Madhe do te jete si te blihen zgjedhjet per te vjedhur Britanine,

  si te shkaterrojne opoziten, si te kalkulojne kushtet per te larguar popullin britanik per ta zevendsuar

  me popuj te tjere, si te perhapin korrupsionin ne te gjitha deget e qeverisjes, si te blejne e nenshtrojne

  mediat, si te shembin shtepite e britanikeve per te liruar troje per pastruesit e parave, si te

  kanabizojne Britanine . Per te gjitha keto tema te nzehta Rama do ua lehtesoje barren per te bere

  studime sepse do ua transmetoje falas eksperiencen e tij ne Shqiperi autor i se ciles eshte po vete AY.

 4. departamenti i shtetit po flet per masakrimin e medias nga pushteti..Mos u beni pjese e ketij krimi se do pendoheni

 5. KM eshte me arsim te mesem more cfare leksioni do jap, edhe ato i blen me dollar tani.

  Sa per anglezet bravo shqipeve qe i mbyten me droge se popull leshi eshte me nje qeveri leshi, me nje ambasador preshi.

  1. Edhe Qelbesiren Hoxha e çuan ne France dhe nuk diti as te lexoje e jo me te kuptoje Leksionet, po kur erdhi e hoqi veten per te shkolluar e vrau gjithe te shkolluarit jashte nga xhelozia..Ky zullap megalloman e ka katandisur shqiperine ne kete fare derexheje qe nuk i ben derman asgje..

 6. Asgje nuk eshte me e rendesishme sesa Rama te krijoj gjithe keto takime qe kane nje rendesi vertete shume te madhe

 7. Ne cdo moment tregohet shume qarte deshira e madhe qe ka Rama per te bere te mundur zgjidhjet e shume ceshtjeve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *