• |
ide | kryesore

Pence: Aktakuza ndaj Trump, dëm për Amerikën

-Instant, Lajme, PlanetIsh-zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence, e quajti aktakuzën ndaj Donald Trump një “indinjatë”.

“Unë mendoj se padia e paprecedentë e një ish-presidenti të Shteteve të Bashkuara është një zemërim”, tha ai të enjten mbrëma duke folur për CNN gjatë një interviste.

Pence shtoi se aktakuza duket se “për miliona amerikanë nuk është gjë tjetër veçse një ndjekje penale politike”.

Sipas tij, akuzimi i ish-presidentit është një dëmtim për vendin, i cili do t’i përçajë njerëzit më shumë

“Unë mendoj se populli amerikan do ta cilësojë këtë si një shembull më shumë të kriminalizimit të politikës në ShBA”, përfundoi ai.3 Comments

  1. Jo vetem per Ameriken. Eshte nje inkurajim dhe nje shembull i te gjithe sorrosianeve ne pushtet

    ne te gjithe boten se si duhet te sillen ndaj opozitave, si duhet ti neutralizojne ato per ti bere

    jo konkuruese per zgjedhjet .

  2. Po ku ka pasur ndonjehere Liri ne Amerike? Nje Shtet me 20 lloje Policish dhe agjencish te fshehta spiunazhi te brendshem dhe te jashtem. Harruat dhjetra mijra punetore qe u vrane ne mes te dites ne Rruget e Chicagos ne 1 Maj dhe qe eshte i vetmi vend ne Bote qe nuk e feston 1 Makin se do te fsheh Historine dhe Turoin

    pin. Harruat qe Korporatat dhe Bossat jo vetem.qe nuk paguajne kokerr leku taksa por dhe marrin triliona dollar Bail out. Nje vend ku ske asnje lloj mbeshtetje Sociale saqe as Siguracion mjekesor dhe arsim ose kopshte falas nuk ka megjithse te rrjepin nga taksat. Nje vend ku qytetet jane mbush me cadra dhe kampe te pafund te pastrehesh
    Nje vend ku ka vetem nje sistem dy partiak qe jane krahet e te njejtit Zog. Politikanet blihen haptazi nga Individet dhe korporatat dhe korrupsioni quhet dhurate politike per fushaten dhe kush te jep miliona dollar dhurata kur dhe ne rruge te dalesh te lypesh ne Amerike ste jep njeri as nje cent. Tani ka arritur kulmin Diktatura me njerez qe hyjne ne burg per nje fjale goje ose per mos pranimin e propagandes homoseksuale ne kopshtet e femijeve ose kercimet bythjashte neper kopshte te transeksualeve qe japin Shfaqje per femijet duke u quajtur Drag Queen Show

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *