• |
ide | kryesore

Video/ Kean shemb murin e Veronës: suksesi i tretë radhazi për Juventus, -4 nga Europa

-Instant, F1, Sport, Video
KeanJuventus mposhti 1-0 Veronën në Allianz Stadium, në ndeshjen e mbrëmjes së javës së 28 të Serie A. Fitorja e tretë radhazi në kampionat, e pesta duke marrë parasysh edhe Europa League për bardhezinjtë. Skuadra e Allegri, pavarësisht formacionit të ndryshuar pas pushimit për Kombëtaret dhe në këndvështrimin gjysmëfinale të Kupës së Italisë kundër Interit, kaloi Veronën. Kean në minutën e 10′ të pjesës së dytë, i shërbyer nga Locatelli, shënoi golin e fitores për Zonjën e Vjetër. Bardhezinjtë arrijnë në 44 pikë në renditje. Veronezët, në anën tjetër, janë ende të tretët nga fundi me 19 pikë.

Juventus i gëzohet efektit Del Piero dhe golit të Moise Kean. Kapiteni-legjendë, i ftuar nderi në Allianz Stadium krejtësisht i mbushur si në netët e mëdha, i bën mirë Juventus. Skuadra e Massimiliano Allegri, falë një goli në pjesën e dytë të sulmuesit të rekordeve në akademinë e Juventusit, mundi Veronën. Torinezët rifilluan, ashtu siç e kishin ndërprerë para pauzës për kombëtaret, me një fitore.

Lexo më tej: Si në Calcipoli, Juventus të zhvishet nga titulli kampion: në TAR kërkohet dorëzimi i titullit 2018/19 te Napoli

Në pritje të ndeshjes së parë nga dy gjysmëfinalet e Kupës së Italisë kundër Interit. E mbi të gjitha pas disfatës së zikaltërve pasdite ndaj Fiorentinës, janë tre pikë të rënda. Juventus, pavarësisht dënimit me 15 pikë, po i afrohet gjithnjë e më shumë zonës së Champions League. Vendi i katërt i Milanit (në fushë nesër) është 4 pikë larg. E skuadra e Simone Inzaghit është vetëm 6 pikë më lart.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *