• |
ide | kryesore

Escobar shmangu takimin me Berishën/ Ish-kryeministri: Vizita e tij më pëlqeu

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditKryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi përpara gazetarëve edhe vizitën e fundit të zyrtarit të Departamentit të Shtetit, Gabriel Escobar.

“Unë e ndoqa vizitën e Ndihmës Sekretarit të Shtetit, Gabriel Escobar në Tiranë.

Mua, ajo vizitë më pëlqeu.

Unë kam një eksperiencë të gjatë politike. Ajo çka mund ta garantoj zotin Escobar, dhe jo vetëm atë, se në programin elektoral të Sali Berishës do shtohet një pikë: ekstradimi i Ramës në SHBA sapo drejtësia amerikane ta kërkojë për ta çiftuar me McGonigal-in.

Ambasadorja Yuri Kim është një McGonigal me fustan. Me 100 përqind ajo do jetë në hetim.

Dhe unë i kam bërë thirrje inspektorit të përgjithshëm të FBI, të hetojë aferat korruptive të McGonigal me fustan, përfshi pronat e saj në Shqipëri, duke garantuar se PD do ndihmojë në këtë hetim.

E ftoj inspektorin e përgjithshëm për t’u njohur me fakte të pakundërshtueshme si kjo dritë dielli,” tha Berisha.15 Comments

 1. Si u bere keshtu estrad o burr i dheut, shi ca thot: e garantoj Escobar qe do ekstradoj Ramen. Si mund te katandiset njeriu ne ket derexhe e te mendosh qe ky ka qen km e president. O Sale rruaj veten se ti je i pari qe do ekstradohesh. Pastaj, Escobar as nuk te konsideron te vazhdon bythlepirjen me ata kur ata ta kan heq vizen e po te pergatisin letrat. Do ishte me mir ti kishe fut nje dor domino sesa ju fute kesaj rruge duke i hapur gropen me thell vetes. Rama dhe mbase ekstradohet, po ti do jesh i pari per ket pun.

  1. Këto para janë para që i ka vjedhur ke shqiptarët, para të vjedhura nga taksapaguesit shqiptarë. Ose paratë e krimit të organizuar ose të oligarkëve. Për të tre këto është akuzuar, për këto të tre është shpallur dhe non grata. Britanikët e akuzuan si bashkëpuntorë me krimin e organizuar, amerikanët si një person që minon demokracinë, shqiptarët e kanë refuzuar për lider dhe sot janë 70% e shqiptarëve që nuk e duan.

   Të vetmit që i shkojnë nga mbrapa janë militatët që i gënjeu se për 6 muaj do hedh Ramën nga pushteti. I fton demokratët dhe u thotë votoni listën e Ilir Metës, ata që ju hoqën ju nga puna dhe shkatërruan jetën e demokratëve”

 2. Sot u paska dal gjumi heret moterqirave patronazhista me Paliloqen ne krye ! Sic duket Edvin mavija dhe lali fiku ua kane shtuar racionin!

 3. Une se kuptoj se pse merreni akoma me kete plak te lodhur e te mbaruar,atij ja kane hequr vizen me kohe te gjithe aleatet nderkombetare,per ata ai eshte i vdekur,eshte katandisur si ata qente e rrugeve qe lehin me bishtin nder shale nga frika dhe qe nuk kafshojne kurre…

 4. Hahaha dolen AKTIVLESHET e PATRONAKOQET te paret ne komente..,
  Hahaha…sa po ju pelqen Lapsi. al eahh !!??
  Lexojeni,lexojeni ore bithlepires te supershkerdhates Edvin Paulina Bilalit.
  LEPIRSA te ridhjerjes ju rekomandoj te vizitoni llapen(gjuhen) tek doktori,se mos merrni ndonje semundje infaktive dhe …
  Faji i mbete doktorit!?

 5. E po nuk do dilni vetem ju patronazhistet e lodhur konviktoriste te Foltores!

  Ju hongshim zemrat! 💜💜💜

 6. Ore patronazhistë, ato fjalë që thotë Berisha nuk i hedh kot.E patë si i ktheu përgjigje një gazetareje kur e pyeti që e ke seriozisht për këto që deklaron. Përgjigje epike nga Berisha.Ato që them e deklaroj botërisht janë serioze dhe të sakta, prandaj o patronazhistë diçka po rrotullohet ndaj kumandarit tuaj.

  1. mir o shoku mir, mbase ashtu do jet, por nderkoh USA deri tani ka akuzuar Berishen per korrupsion madhor familjar e minim te demokracis. Keshtu qe te duket sikur keto fjal i ka per veten e tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *