• |
ide | kryesore

Andrea Agnelli është martuar: ceremoni sekrete në Umbria me Deniz Akalin

-Instant, F1, Sport
AkalinLisciano Niccone, një qytet i vogël në provincën e Perugias, ishte skena e martesës më 29 prill mes ish-presidentit të Juventus, Andrea Agnelli, 47 vjeç, dhe partneres së tij Deniz Akalin. Një ceremoni që u zhvillua në fshehtësi të madhe dhe për të cilën u mësua lajmi vetëm përmes disa postimeve në rrjetet sociale.

FAMILJA

Së bashku që nga viti 2015, të sapomartuarit kanë dy vajza, Livia Selin dhe Vera Lin. E gruas aktuale, Agnelli i kishte drejtuar një falënderim të sinqertë në një nga ditët më të vështira për të: atë të lamtumirës së tij nga presidenca e Juventus nëntorin e kaluar. Fjalë mirënjohëse, të cilave Deniz Akalin i ishte përgjigjur publikisht me një dedikim shumë personal.

“Vetëm unë dhe ti i dimë të gjitha sakrificat që ke bërë, të gjitha përpjekjet që ke bërë… Gjithmonë më pyet se çfarë dua më shumë tek ti dhe unë përgjigjem gjithmonë për mënyrën se si punon. Ti nuk ndalesh, je koherent dhe këmbëngulës. I kujdesshëm e i vendosur – vazhdoi ajo -. Përgjegjësia është në gjakun tënd. Nuk ke ikur asnjëherë prej saj, edhe kur do të thoshte të merrje fajin për të tjerët apo për gabime që nuk ishin të tuat. Gjithmonë e vendos fytyrën në disfata, në momente të vështira, në vendime të vështira. Do të doja të kisha gjysmën e guximit, integritetit dhe mirësjelljes që ke ti… Ka vetëm një President dhe për mua do të jesh gjithmonë ti.”

E ARDHMJA

Një “po” e dhënë në shumë konfidenciale, përballë kryebashkiakut Gianluca Moscioni në bashkinë e qytetit të vogël Umbrian. Pastaj Andrea dhe Deniz vazhduan festën së bashku me rreth dyzet të ftuar në një resort ekskluziv të zonës. Pikërisht në Castello di Reschio e cila në të kaluarën ka pritur shumë yje ndërkombëtarë. Tashmë në të ardhmen e familjes Agnelli ndoshta do të jetë Hollanda, nga ku do të menaxhojë Agnelli BV, aksioner i së cilës është bashkë me kushëririn e tij John Elkann.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *