• |
ide | kryesore

Lufta/ Borrell: Kina dhe India njohin ‘agresionin’ rus kundër Ukrainës

Lajme, Të funditKina dhe India, dy vende që deri më tani kishin shmangur dënimin e Moskës për pushtimin e Ukrainës, pavarësisht thirrjeve të përsëritura nga aleatët perëndimorë, votuan në favor të një rezolute të Kombeve të Bashkuara që në mënyrë eksplicite njeh “agresionin e Federatës Ruse kundër ‘Ukrainës”.

Fakti që Kina dhe India pranuan përdorimin e termit “agresion” në rezolutë është një zhvillim diplomatik befasues.1 Comment

  1. Bota ne prag perplasje te malle mundesit dhe cmagjet ose dorzimi ne vetshkatrrim thotë:

    E then shkurt nese nuk mendojm flasim dhe veprojm ne pershtatje me rregullin dhe funksionin ekujliber si thot Ai qe gjithcka krijoj me menyren njerzore te cfardollojshme te gjith ndollemi perball nje vetshkatrrimi total por ajo qe duhet ta dim eshte qe per gjithcka ndoll nga angazhimi jon ne menyr te ndersjellt per veprim ose mosveprim te duhur ZotiBotnave ne shpalljet hyjnore ka paralajmruar se nuk kalon pa pergjegjsi shperblim ose ndeshkim ky eshte caktimi tije dhe nuk na pyet neve na pelqen ose jo shkaku i cdo problemi ne tok eshte krijuar te vin nga padrejtesija kalimi mases dhe shkaku i cdo te mire jan vlerat dhe veprimi me mas le te orientojm mendojm flasim si te duam ka krijim dhe udhezim dhe ky udhezim eshte i futur ne sistem te krijimit ne funksion eshte aktiv ne njeritjetrin deri ne njefar mase mund ta genjejm por Zotin jo se praktikisht zhvillimet sjellin fakte bindese per te gjith cte bejme qe se han me kush sapunin per djath sepse e ka zbuluar shija

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *