• |
ide | kryesore

Berisha: Mafia zbriti Ballukun nga Peshkopia në Konispol me valixhe me para

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Ish kryeministri Sali Berisha ngriti akuza ndaj ministres së Energjisë Belinda Balluku duke e cilësuar atë hajduten më të madhe në Ballkan pas kreut të qeverisë Edi Rama.

Berisha u shpreh gjatë një takimi elektoral nga Saranda se ajo vjedh energjinë elektrike duke ia shitur atë me çmim të lirë sekserëve të saj.

Më tej ai theksoi se Balluku nuk duhet të shkonte në Konispol pa kërkuar falje për krimet që gjyshi i saj ka bërë ndaj çamëve në Tiranë me urdhër të Enver Hoxhës.

“Kandidatët tanë kanë pasur meritën e madhe nga mëngjesi në darkë të diskutojnë me ju, të dëgjojnë shqetësimet tuaja por edhe të paraqesin para jush të gjitha zgjidhjet më të mira për problemat e Sarandës, Finiqit, Konospolit, të akumuluara, të krijuara nga një qeverisje e cila në këto vite e cila vetëm për qytetarin nuk pyeti se ekziston.

Kandidatët e krahut tjetër janë kandidatë të Edi Ramës, të xhepit të tyre, që nuk kanë lidhje me qytetarët, Ngrihet tjetri nga Durrësi, vjen këtu i deleguari personal i famëziut Alket Hyseni. Alketin e hoqën vetë socialistët. Tani gjeti këtë tjetrin Çaçin. Ky është kandidat pallatesh. Çfarë e lidh këtë me Sarandën përveç pallateve. Përveç zotimit makabër që do kthejë eshtrat nga varrezat e Sarandës sepse oligarkët dueht të ndërtojnë aty. Mafia zbret Belinda Ballukun nga Peshkopia ku e ka çuar në Konispol. Me valixhe me para. Në Ballkan pas Edi Ramës është hajdutja më e madhe. Ajo zbraz digat, pasurinë tuaj publike, gjithë verën kur ligji nuk e lejon. Ia shet energjinë sekserëve të saj. I fut ndrikulla në xhep, i vjedh dhe i inkason. Tre javë më parë inauguruan bursën.

Dhe doli na tha, tani nuk ka më. Tani energjia do shitet në bursë. Me ato para është turrur drejt Konispolit. I bëj thirrje banorëve të Konispolit, t’i filmojnë valixhet. Ajo duhet të ishte njeriu i fundit që mund të shkelte në Konispol sepse gjyshi i saj ka qenë xhelati i vërtetë i procesit makabër që Enver Hoxha zhvilloi kundër çamëve në Tiranë. Ajo nuk mund të shkonte në Konispol ka kërkuar të falur në emër të gjyshit për krimet e shëmtuara, spiunimet që gjyshi i bëri djemve të Çamërisë”, tha Berisha.


23 Comments

 1. Pushteti okult i dyshes Berisha-Meta mbi shtypin duket i plotë. Dhe kryesorja është se ata kanë listë pagesa në të zezë për shumicën e medias dhe natyrisht një listë të gjatë gazetarësh që janë militantë të tyre të depërtuar në media.

 2. Do ti qi robt o Kurva e Octapodhasit, o pastruese e haleve të grekëve!
  Edhe pak dhe do të shkerdhehet çdo gjë që ke vjedhur.

  1. O i pa emer e di si i thot Belinda Balluku sali berishes kur qihet ah ah sali me qij me fort sali te henksha karin sali

   1. o i pa emer Belindes i rrun lesht sali berisha po kete gje e ben me ilir meten ilir meta i thot sali berishes sali do ma lesh partin mir i thot sali berisha po ma mbaj nje her ne goj kurse sali berisha i thot ilir metes ilir do mi regjistrosh keto kantidat mir i thot ilir meta po ma lin nje her bythen ta qi

  1. O Bole Madhi i lumte kari sali berishes sali berisha e qin Belinden dhe i rras karin fort ne pith se sali berisha esht karderr kurse Belinda Balluku prostitute

  2. O Bole Madhi i thot sali berisha Belinda Ballukut Belinda do ma marresh Karin ne goje apo te trilloji historira per ty dhe Belinda Balluku ulet ne gjunje sali berisha nxjerr karin e tij te madh dhe Belinda Balluku fillon dhe i ben gojore karit te sali berishes

 3. sali berisha esht karderr kurse Belinda Balluku esht prostitute dhe duhet tja japi piçken sali berishes ta qije sa her ti doj kari sali berishes

 4. Belinda Balluku sali berisha ta qin piçken ty se sali berisha esht karderr kurse ti Belinda Balluku je prostitute

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *