• |
ide | kryesore

Pas deklaratave të Ramës, arrestohet Fredi Beleri (pamjet)

Lajme, Të funditLapsi.al ka siguruar momentin e arrestimit të Fredi Belerit, kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për bashkinë Himarë.

Siç shihet edhe nga pamjet, Beleri ishte para një lokali, ku sipas informacioneve është në pronësi të tij, në shoqërinë e disa personave të tjerë, kur para tyre shkojnë efektivë të  uniformave blu dhe agjentë të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Gjithçka ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të  sotëm tek shëtitorja e qytetit. Kujtojmë  se zgjedhjet lokale janë  dy ditë  larg.

Kryeministri Edi Ramës, jo më larg se mbrëmja e djeshme në studion e Opinion, hodhi akuza të forta në drejtim të kandidatit që kërkon të drejtojë Himarën në 4 vitet e ardhshme.

Rama e akuzoi atë se kërkon helenizimin e Himarës, duke iu referuar një deklarate që Beleri ka bërë për mediat greke.

“Himara është Shqipëri, Himara është pjesë integrale e Republikës së Shqipërisë, njësoj si gjithë të tjerat. Himara është tokë shqiptare dhe është një tokë ku duhet të jenë në paqe që të gjithë, ata që janë shqiptarë dhe ata që i përkasin minoritetit apo kombit grek nga prejardhja e tyre.

Me të cilët unë kam punuar personalisht, me përfaqësuesit e komunitetit himariot në Amerikë që kanë qenë njerëzit më të interesuar, më të angazhuar për çështjen e pronave dhe ne jemi angazhuar me grupe pune me avokatët e tyre dhe unë me këtë qeveri e kemi zgjidhur çështjen e pronave të himariotëve për të gjithë. Shkoni pyetini ata, janë të kënaqur, të pakënaqur dhe huri më i shtrembër që kemi hasur në rrugë ishte ky”, u shpreh mbrëmjen e djeshme Rama.24 Comments

 1. Kriminel e nje spiun grek qe salihu e vuri kandidat belen dhe vota dhe ky bashke me dyshen salih-metaj kerkojne destabilitet ne jugun e shqiperise na bejne pastaj dhe si patriot sovraniste kunder fuqive te medha,si nje Qen serb do ngodhesh neper rruget e tirones,o kryececeni salih karaxhic berisha,ku e pate urdherin ju media e rublave

 2. Gardistët e zinj të juntave mund të kërcënojnë me këtë gjuhë, si komenti i orës 09.11, tipike për injorantë të dhunshëm që përdoren në situata të tilla.
  Arrestimet pas mesnate janë akte të diktaturave, sepse me akuza të bazuara policia mund të ndalojë çdo qytetar, por nata është koha e krimeve…

 3. Meqe ka qene kriminel, pse se kane futur ne burg me pare?!

  Eshte si mjalti pushteti! Kur vjen koha te heqesh bythen nga karigja, ne ato raste kur te ka zene myshk, nuk te vjen mire!

 4. E akuzojnë për kriminel filohelen.Dakort dhe unë mund t’a besoj një gjë të tillë.Por ligjërisht nuk është i tillë. Duke qenë kandidat i ka kaluar gjithë verifikimet.Por Rama si bastard që është e akuzon për blerje votash!!!Kush ky që blerjen e votës e vendosur në plan shtetëror.Por duke nuhatur që atje humb lëshon kushtrimin dhe kriminelat e tij në polici dhe drejtësi hazër xhevap.A nuk është një diktaturë e mirëfilltë.As na kujton Enverin. Madje më i keq.

 5. Po ata debilat normale do vjedhin por se dine qe sot drejtesia funksionon shume mire dhe Belerit ja futin karin me se miri

 6. Duket si rrembim personi dhe jo arrestim. Juve me siper qe mbroni Ramazon bythqirin ju qifsha robt dhe e keni pak

 7. te gjithe ju moterqira te lart permendur ketu duhet ti beni gojore saliut o shkerllata meterniteti, ju qihen motrat dhe ju shkerllehen ne cdo motel te tiranes, poshte fara e kuqe dhe e ketyre legenave qe shkruajne kunder kualicionit te djathte se harrova per pak , hajdeni me beni nje gojore te treni ne oren 20 h

  titi
  12/05/2023 te 10:49
  shikoni ca ben saliu per votat

  PËRGJIGJIUNI
  tosi
  12/05/2023 te 10:50
  mir tja bejn kshu eshte kur do te vjedhesh vita

  PËRGJIGJIUNI
  ylli
  12/05/2023 te 10:51
  kshu merr saliu te vjedhin vota sic ka ber perher

  PËRGJIGJIUNI
  Eni
  12/05/2023 te 11:00
  mir e kan ber qe e kan arrestuar se e meriton

  PËRGJIGJIUNI
  Ela
  12/05/2023 te 11:01
  ato qe mendojne per intereeat e tyre personale meritojne burgun

  PËRGJIGJIUNI
  Ani
  12/05/2023 te 11:02
  Nuk meret m rama me plera si ju

  PËRGJIGJIUNI
  Erisa
  12/05/2023 te 11:02
  Shume mire ia kane bere

  PËRGJIGJIUNI
  Kleo
  12/05/2023 te 11:03
  Aty te perfundoje se kshu eshte kur bejne pislliqe

  PËRGJIGJIUNI
  Enisa
  12/05/2023 te 11:03
  ai eshte thjesht nje kukull e nongrades

  PËRGJIGJIUNI
  Redi
  12/05/2023 te 11:03
  Keshtu kane bere gjithmone keta vetem kame vjedhur e kane mashtruar

  PËRGJIGJIUNI
  Eno
  12/05/2023 te 11:04
  Cfare nuk beni qe te nxirrni keq ramen

  PËRGJIGJIUNI
  Bedri
  12/05/2023 te 11:12
  Normal se te vjedhesh votat do marresh dhe denimin qe meriton

  PËRGJIGJIUNI
  Berta
  12/05/2023 te 11:13
  Se ka fajin Rama qe ato abuzojne me detyren

  PËRGJIGJIUNI
  Lavdia
  12/05/2023 te 11:13
  Per pak klikime vetem hidhni vrer mbi emrin e Rames,po sja dilni dot se Ramen e do nje popull i tere

  PËRGJIGJIUNI
  Teo
  12/05/2023 te 11:17
  Ne burg te shkoj nese e ka shkelur ligjin

  PËRGJIGJIUNI
  luli
  12/05/2023 te 13:35
  sa e sa te pd do futen ne burg yhy

  PËRGJIGJIUNI
  ilir
  12/05/2023 te 14:20
  Po ata debilat normale do vjedhin por se dine qe sot drejtesia funksionon shume mire dhe Belerit ja futin karin me se miri

  PËRGJIGJIUNI
  andi
  12/05/2023 te 14:22
  Beleri eshte e pjell e non gradave

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *