• |
ide | kryesore

Penalltia ‘kolosale’ u injorua nga arbitrat, tërbohet vëllai i Rabiot: “Të paaftë në VAR, si t’i japësh syzë të verbërit”

-Instant, Sport, Video
RabiotJuventusi barazoi 1-1 ndeshjen e parë gjysmëfinale të Europa League kundër Sevilla. Në minutën e shtatë shtesë mbrojtësi Gatti riktheu ekuilibrin, duke i dhënë shpresë bardhezinjve për kthimin. Por gjatë ndeshjes pati një episod që Juventus e kontestoi fort, në lidhje me Rabiot. Francezi pësoi një faull të keq në zonë, por VAR nuk ndërhyri, duke mohuar një penallti kolosale.

Vëllai i Adrien Rabiot është tërbuar për këtë mohim, sipas tij të qëllimshëm. Ai ka sulmuar ashpër arbitrat dhe ata që ishin në VAR. Një episod që mund të peshojë dhe të ndikojë shumë në fatin e Juventus, që do të thirret çështje në sipërmarrjen e madhe të pushtimit të stadiumit të nxehtë të Sevilla. Në fakt, francezit nuk iu akordua një penallti e cila për të gjithë specialistët u konsiderua shumë e qartë. Më tej, mesfushori tregoi, si arbitri gjatë ndeshjes, ashtu edhe pas ndeshjes gjatë intervistave, shenjat e kontaktit me lojtarin spanjoll.

Lexo më tej: Video/ Gatti shpëton Juventus në minutën e 97′, në Sevilla do të jetë vuajtje: Roma kalon Bayer, Bove çmend Olimpico

FJALËT E VËLLAIT TË LOJTARIT

Vëllai i mesfushorit francez James Rabiot përdori një metaforë për të nisur kritikat mbi arbitrat e VAR. Në profilin e tij në Instagram ai ka shkruar si më poshtë: “T’i japësh VAR-in të paaftëve është si t’i japësh një palë syze një të verbri”. Fjalë shumë të ashpra të cilat për fat të mirë duke mos qenë i teseruar, nuk do të sanksionohen nga askush. Fakti është se gabimi i rëndë i ekipit të arbitrave nuk u pranua nga askush në ambjentin e Juventus.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *