• |
ide | kryesore

“Manipulim digjital monstruoz”, Berisha refuzon rezultatin e Kamzës

Arkiva, Lajme, Të fundit


Në një konferencë për mediat, Sali Berisha e ka quajtur rezultatin e Kamzës një manipulim digjital monstruoz. Sipas Berishës, rezulton se në vitin 2021 PD ka qenë 10 mijë vota para PS, ndërsa në këto zgjedhje ka dalë 10 mijë vota pas. Ky ndryshim i madh brenda dy vitesh tregon që vota është e manipuluar, sipas tij.

“Të dhënat të besueshme dëshmojnë se Kamza është manipulim digjital monstruoz, monstruoz. Partia Demokratike në vitin 2021 ka qenë 10 mijë vota pas PS-së. Në pollin e pollsterit më të saktë të 13 viteve të fundit, i bërë në fund të shkurti, PD-ja me Partinë e Lirisë ishin 14% para PS-së, ndërkohë që manipulimi digjital e nxjerr sot PS-në 10 mijë vota para këtij koalicionit. Ky është absolutisht një rezultat i gatuar në mënyrë digjitale dhe hidhet poshtë me vendosmëri më të madhe. Shtoj këtu se Kamza është shtuar nga qeveria pa aprovimin e askujt dhe në kundërshtim me kërkesat për t’u votuar në mënyrë digjitale. Edhe njëherë them se rezultati i Kamzës pasi u krahasuan rekordet elektorale dhe pollet, janë kryekëput të manipuluara” tha Berisha.

Kandidati i “Bashkë fitojmë”, Arjan Hoxha renditi një seri akuzash për manipulimin e votave nga PS e Kamzës. Në këtë bashki, fitoi kandidati i PS, Ragip Suli me 23657 vota.

https://lapsi.al/2023/05/14/socialistet-fitojne-thelle-ne-kamze-mbi-60-per-rakip-sulin/


10 Comments

 1. Cudi si i beri rama keto.
  Se saliu tha se rama eshte tmeruar nga kjo opozit dhe eshte fute ne vrym te miut.
  Dhe ky eshte fundi i tij, tha saliu.
  Po me sa duket. Rama u be mbret me ndihmen e berishes.

 2. Pederasti Sali Berisha refuzon karin ne bythe!

  Por Pederasteve si Berisha ne fakt kari ne bythe duhet t’iu pelqente.

  O Malok Pederast!

  ✌️💜😅

 3. Shpellkare cecene debatikas byrektore skiftera te salih karaxhic berisha me ne fund nga sot nuk do hani mut salihu,erdhi dita qe dhe ju te cliroheni nga roberia mendore ku ju kishte futur krimineli serb salih,nga sot jeni te lire ta jetoni jeten tuaj si pjesa tjeter e shqiperise,gezoni qe u liruat nga prangat e njeriut qe beri me te keqen e mundeshme ketij vendi per 33 vjet,nga sot salih karaxhic berisha ke ngordhur si Qen rrugesh

 4. Sali Berisha eshte nje Homoseksual.

  Sali Berisha ka qene “Enfant Prodige” i Ramize Alise!

  Sali Berisha eshte Dashnori Pederast i Ramize Alise!

  Mjaft me perversitete te tilla.

  ANDI BUSHATI ESHTE DJALI I NJE KRIMINELI!

 5. Ta futen Sali, ta futen komunistet po ik tashti.

  Beju thirrje Demokrateve te ikin nga Shqiperia pa u prishur mire moti se do vije nje dit do ti mbyllin ne kafaz

  dhe do ti …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *