• |
ide | kryesore

“Leksion” në Kavajë/ Kryebashkiaku humb zgjedhjet, i jep dorën rivalit të opozitës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
kavajëKavaja është duke numëruar kutitë e fundit, por teksa duket se kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Fisnik Qosja, po shkon drejt zyrtarizmit të fitores. Kandidati i PS Redjan Krali, ka pranuar humbjen dhe është larguar nga ambientet e KZAZ-së.

Para se të dilte ai ka takuar personalisht kundërshtarin e tij dhe e ka përgëzuar për fitoren. Krali është filmuar të takohet edhe me deputetin Ervin Salianji teksa largohej.

Krali është përshëndetur edhe me simpatizantë të tij që qëndronin afër ambienteve ku po numërohen votat.

Gruaja Qan

Siç shihet edhe nga këto pamje, disa prej simpatizantve të kryebashkiakut të PS, e kanë përcjellë këtë të fundit duke qarë.2 Comments

  1. Këshilli i Minstrave, sipas ligjit të qeverisjes vendore, ka gjithashtu të drejtën, të shqyrtojë shkarkimin e tij nga detyra pa pritur vendimin e gjykatës për shkak të hetimit nga SPAK.

    Kjo ka qenë një praktikë e ndjekur me kryetarët e bashkisë së Lushnjë dhe Bulqizës të cilël u liruan nga detyra pas arrestimit nga SPAK me akzuat për korrupsion në tendera.E shikoni kush e ka qytetarine ne shqiperi o cecene te salihut

  2. Kavaja u fitu prej arrogances se Rames qe desh ti poshtronte kavajasit sic ben me oborrin dhe haremin e tij. Kavajasit nuk e falen poshtrimin dhe ja moren me force morali bashkine. Nuk fitoi Salimeta, fitoi dinjiteti i qytetarise kavajase. Nder dhe respekte per Kavajen nga nje tironas autokton.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *