• |
ide | kryesore

Trondit Shkodra/ Benet Beci kryeson me 20% mbi Bardh Spahinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditNjë rezultat tronditës deri tani për Partinë Demokratike në bastionin e saj historik, Shkodrën.

Benet Beci i PS-së është plot 20% para me vota deri tani mbi Bardh Spahinë e koalicionit Bashkë Fitojmë.

Numërimi është po i afrohet 10%. Mbetet për t’u parë nëse parashikimi i mbrëmjes së Elisa Spiropalit do të rezultojë i saktë. ©Lapsi.al 

Lexo më tej: Bardh Spahia shpall fitoren në Shkodër 

Lexo më tej: Garë e fortë në Tiranë mes Arlind Qorrit dhe Bejkos së vulës 20 Comments

   1. Vella, Gjergj Kastriot Skenderbej si Rama vijne nje here ne 500 vjet per nje popull bytheqirash si shqiptaret.

    Use him until is available.

   2. Eshte habie e madhe qe Shkodra po shkon drejte Burreneshes Beci…!? Nejse, pritej kjo nga Magjistari Rama + co me magjite elektorale ben cudira ! Ika asat nen menge..!

    1. 😀 Beci duket nje cik si burrneshe, por per hir te se vertetes mua me kujton ata italianet Puljez ne vitet 90-te qe ndihmonin Shqiperine. Ki parasysh qe Shkodranet, gjysmat jane ne fakt venedikas…

     Nuk ka rendesi Beci ne vetvete. Beci eshte thjesht nje operator qe do te zbatoje vullnetin e liderit. Kaq. Mua personalisht me ngjall respekt.

     1. Hakshe hakshe nje tip si Beci do kishte qene ne qeverine e Craxit… WTF cfare nostalgjie…

      Si minister i jashtem, ne vend te Gianni De Michelis…

 1. Nuk ka problem fare.
  Do bejm nje kuvend te ri ne parti. Do bejme sikur do heqim berishen nga kryetar. Dhe do vendosim me te zgjuarin e pd, Nul Noken.

 2. Po eshte lut Zoja e Shkodres per Benet Becin o Malcia qe keni zbrit n’Shkoder se ne fakt Shkodra eshte n’Tirone.

  Zoti do mekataret dhe i perdor per qellimet e tij.

  I lumtur qe Shkodra Katolike me se fundi do shohi drite!

  Rama do ta bej Shkodren shembull pas Vlores. Se Rama e do Shkodren me shpirt ashtu sic do Vloren. ✝️✝️✝️💜💜💜✌️✌️✌️

 3. Te paret qe duhet te ndihen keq nga ky pushtet absolut, pavaresisht problemeve te opozites, jane vete mavite. Po si zullumqar, hajdut, bandit, do vazhdojne te jene ne ekstaze, do vazhdojne te hane nga çorba e pushtetit. Presim te hane veten, te shperfytyrohen deri sa te behen zombie. Peshtirosje! Se inat e xheloz me te babeziturit nuk ka si te behet robi!

  1. Plotesisht te drejte, neveri dhe kthim mbrapa 30 vjet… peshtirosje te vazhdosh te degjosh fjalimet bajate dhe te shohesh fytyren e konsumjuar te liderit global, me supremacine e diktatorucit te katundit Albanistan. Ju befte mire o shqiptare, beni gati kurrizin per perkuljen e radhes.

 4. Pas deklaratës së Spiropalit për numerimin në Shkodër nuk mbeti më asnjë dyshim se marifetçinjtë e trukeve i kanë marrë masat, ashtu si Stalini, tek numërimi i votave, ku opozita reale mungon.

  Por strategjia e ndjekur është një taktikë e vjetër aziatike ku “fshati rrethon qytetin” dhe Fterra, fshat i Bregut të jugut, e rrethon Rozafën….

 5. Berishizmi nuk mund te kete asgje te perbashket me qytetarine shkodrane. Besoj se shkodra me voten e saj mbi te gjitha ka denuar e arkivuar Berishen.

 6. Keto zgjedhje jane 99.9% versioni Rilindas i Zgjedhjeve te vitit 1996! Baterdi e frikeshme , teper komprometuese, dhe nuk kane pike sensi, por vetem e vetem qe (Meta dhe Berisha) kinse te largohen nga politika! A dota pranojne keta te dy kete rezultat apo do shkojne per skrap sic bente Lul Basha kjo mbetet per tu pare..? Por kesaj cfare do lloj emeri mund ti vesh por vetem zgjedhje nuk jane!

  Nejse , nje falenderim te madh per kualicionin Bashke Fitojme per organizimin dhe fushaten qe ndoqen. Kthyen shpresen dhe bene qe Njerzit te besojne qe mund te kete rrotacion me vote. Por te besosh qe Burrenesha Beci nga gjithe kjo histori te kete fituar (Fair and Square ) it’s just a huge illusion!

  Megjithate, me ironikja eshte qe Sokol Frano tash gjeti nja si vedja per kryetar/kryetare bashkie; Benet Becin!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *