• |
ide | kryesore

Rakip legjenda/ Shikoni si i flet gjuhët e huaja kryebashkiaku i Kamzës (video)

Arkiva, Pikante, Syri i Lapsit
kipja kamezKryebashkiaku i Kamzës Rakip Suli i cili u zgjodh me rezultat të thellë në 14 maj po shijon efektet e suksesit në studiot televizive. Ai ishte i ftuar për një intervistë me gazetaren Ola Bruko ku po i shpjegonte punët e mëdha që kanë rilindur Kamzën.

Dhe me skemën shabllon: si e gjeta dhe si e transformova, ai tentoi të shpjegonte në ç‘gjendje i pati lënë WC-të e shkollave paraardhësi.

Aq me skepticizëm e përshkroi punën e tij sa tregoi me kompetencë se si ishin gropat skeptike të banjave… Tejet argëtuese të shohësh se me ç’pasion flet një rilindas për gjëra që s’i kupton.

©Lapsi.al13 Comments

 1. Ky nuk as shqip.
  Shkollen e mesme e ka bere naten dhe e ka mbaruar pasi kishte kaluar 30 vjec.
  Llumi i rilindjes.

 2. Kur ka mbaruar ushtrine ne Vore ky shoku Suli eshte “dekoruar” si spiuni i bataliont. Tani eshte fytyra e rilindjes ne bashkine e 7te te vendit!
  Kulmi i degradimit ku ka perfunduar ky vend.

 3. Ore kot nuk i quajti gomerë Rama këta që rikandidoi.Po mos të masakronte zgjedhjet ky e të tjerë nuk fitonin zgjedhjet. E ta krahasosh me kandidatin e PD reale.Prof në shkencat juridike në UT.

  1. Kanditati i PD mund te jete jurist, po ka zgjedhur partine e gabuar?? Partine dhe Sali mutin. Kush ja ka fajin?????

 4. Dikur një shkrimtar i oborrit komunist bëri një komedi për ish kryetarin bashkisë së Tiranës Qazim Mulleti duke përdorur një vjershë kur quante gomar atë dhe atë që e vendosi.Dhe cilësonte gomar një intelektual klasi i shkolluar në perëndim.Kjo vjershë është tepër aktuale tani dhe për faktin që Rama i quajti të gjithë kandidatët gomerë përfshi dhe këtë Rakipin dhe sigurisht gamor është dhe vetë Rama që e vuri.

 5. Eshte e frikshme ne cfare niveli kemi rene si popull…jo se kemi qene ndonjehere etalon i edukates dhe i kultures, po te pakten mediokriteti dhe injoranca nuk shetiste kaq lirshem neper zyrat e shtetit…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *