• |
ide | kryesore

Video/ Si u tall Skënderbeu me Mamicën në Shkodër

Arkiva, Lajme, Syri i Lapsit, Të fundit
mamica skenderbeu shkoder


Duke nisur turin e falënderimeve nga Shkodra kryeministri Rama e ka shfrytëzuar sallën e teatrit Migjeni të mbushur me Rilindas për të bërë një One Man Show humoristik.

Sapo mori fjalën Rama tregoi se kishte pasur disa diskutime me Mamicën. Ky është një term që shefi e përdor shpesh për të krijuar asosacionin me shprehjen e Spiropalit që e krahasoi atë me Skënderbeun.

Natyrisht shefit i ka pëlqyer ky krahasim që e kishte tejet për zemër edhe Enver Hoxha, Jo më kot gazeta londineze “The Guardian” shkruante pak kohë më parë që Rama ka urdhëruar edhe projektimin e njërës prej kullave të qendrës me formën e portretit të ngjashëm me të tijin dhe Skënderbeun.

Ndërkohë salla e dehur u duk se nuk e kuptoi nëntekstin dhe kjo e shtyu shefin të lëshojë një ofshamë… “oh ju e njihni si Elisa…”.

Pas kësaj të gjithë qeshën me shakatë e kripura….

©Lapsi.al


20 Comments

 1. Salla e Teatrit eshte nje salle e vogel…..pse nuk e beri ne stadium ku mund ta brohoriste populli i Shkodres? Si thoni ju ?

  1. do dilte toma me mbledh njerez? sdo isht keq ti dhunonte ne sy te botes, pasi u dha lekete per voten tu jepte edhe noi lek q te dalin si legena per te brohorit ramen, dhe jo vetem shkodranet por te te tere shqiptaret, sic brohorisnin per enver hoxhen dhe partine qe u shkerdheu nenen, mund ta perseritin per Ramen,

   toma pa frike fare mund te kishte blere edhe 100% te votave

 2. Po kryetari Bashkise se Shkodres Tom Doshi ishte prezent te konkuronte udheheqesin me sharmin e tij prej intelektuali?

  1. Tomes i lumte, se di mire si me i marr votat. Shkodra ishte djepi i demokaracise deri kur Shkodranet fillun me u shit per 50 mije lek te vjetra. E kane lexu gabim kanunin po me ba. I marofte Zoti ata qi kan shit vorret e gjysherve per 5 mije lek edhe per nje vend pune si skllav per 40 mije lek.

 3. Njesoje si myzeqaret e viteve te haxhiqamilrames…
  Qe thoshin….
  Ore nuk na shau e nuk na rrahu me kamxhik sot beu….
  Pse thua te jete kaq i merziture beu yne thoshin….?
  Tani jane kurvat dhe eunuket ministre-a qe po nuk i shau biri i kristaqos me liber shtepie…
  Nuk ndjehen mire pa sharjet poshterimin e narkomanit neurotik.

 4. Sa poshte kemi renw si popull .Ngrihet nje drogaxhi e tall menderen me kukllat e tij ministre dhe me popullin .qa e duartroket .Shum turp

  1. Ah medetet juve o injorant dhe shkodren e hummbet u felliqet fare ne keto zgjdhje dhe ju vazhdoni akoma me sharje o mostra te ndyre po ju shpellaret e sali non grades dhe ilir metes vetem te shani ven e pa ven te genjeni te shpifni te sajoni historira dini dhe ja pergjigja qe moret ne zgjdhejet e ardhshme nuk do keni as nje depotet ne parlament do felliqeni akoma me keq dhe shum mir tju behet se e meritoni nje humbje te till se aq tru keni

  2. O injorant o shpellar i ndyre te te vije turp qe i quan ministret kukulla po ato nuk jan kukulla more kokerr injoranti ato jan zonja te nderuara dhe shum punetore dhe shum te perkushtuara po ku di gje ti ti je nje cope injranti nje moster nje i pa fytyre qe di vetem te lehesh si qen

 5. BLEJ E SHIT, SHIT E BLEJ,kete manover e ka lojtur mire drogmeni,vallet i ka hedhur me regji,servilet me kile,zorraxhinj ushtri e trashegimtareve,hajdute qe i japin haracin,drogmene qe na nderojne ne bote, kompromentues,der ne organet me te larta teSH, B A,se,banal,ofendues, imoral, pa karakter,fodull politik,kapricioz, por delirant qe mbeshtetet mbi fitoret e pa drejta e vjedhacake ashtu sic ka portretin e shpirtin katil.

  1. Sikur jane ngjizur me spermen e leninit stalinit dhe maos keto katile te degjeneruar, bashke me delet qe i mbeshtesin.
   Bushter milet.
   Ju dhemb bitha e qelbure nga poshterimi droga skamja e mjerimi….
   Por prape llozin e doni thelle brenda…..
   Vetem kopilin e kristaqos doni….
   Mbajeni ne torrle perjetesisht.

 6. “Mercenarët me pagesë që mbrojnë Berishën në emisionet televizive, janë ish-shokë të Edi Ramës”! Për kë e ka fjalën botuesi i njohur?Fushata ka mbaruar,ne stadium shkon salihu o cecen i foltores

  1. nje shok ka pasur jevgjiti kryekurva.Ardian Klosin,qe u gjet i varur pas krizave te shumta qe kaloi.me vjen keq per te pasi nuk pati ndonjehere poste te larta e ti bej keq vendit te tij.edhe mund te kishte,pasi ishte shqiptare.po te vij jevgjiti e te udheheq shqiponjat(i krahason me sorrat),kete nuk e kisha cuar ndonjehere edhe ne skutat me te erreta te mendjes.megjithate perderisa ka uje ende,lumi do te rrjedh,kohet ndryshojne e fundi i jevgjiti(analog rasti i Gedafit),do te jete tejet i dhimbshem.Sadami,Gedafi etj,ndiheshin te plotfuqishem e te mbeshtetur nga usa,por ne nje minute kuptuan qe ishin tejet te vetmuar.

  1. o injorant populli ka sy ka vesh dhe di te zgjedh dhe nuk do zgjedh ca mostra ca injorant ca rrugaç te ndyre si puna jote

 7. “Autokollona me makina të blinduar kalonte në Shkodër”, Berisha ka 1 javë që akuzon, por nuk nxjerr asnjë provë

 8. O lapsi ti je nje portal injorant nje portal i ndyre nje portal moster nje portal i pa turp te pa turpeve nje portal i pa fytyre qe di vetem te shash ven e pa ven te shpifesh te sajosh historira dhe pastaji dalin dhe keto injorantet që komentojin po mir more idjot o mostra te ndyre te sali non grades dhe ilir metes akoma nuk zut men nga kjo humbje e turpshme që pesuat e dini ju se u felliqet fare ne keto zgjdhje dhe e gjith Shqipëria po zgerdhihet se qeshuri me ju o shpellar te ndyre te sali non grades dhe ilir metes ju jeni nje opozit skandaloze nje opozit turpi juve nuk keni me as fytyre dhe as surrat te komentoni por duhet të zhdukeni fare nga jeta politike nga medjat dhe nga portalet dhe nga rrjetet socjale ose vazhdoni avazin e mukes dhe do ta merrni pergjigjen ne zgjdhjet e ardhshme dhe akoma më thell do humbni dhe akoma më keq do felliqeni do ngelni asnje deputet ne parlament dhe mir tju behet se ju e meritoni nje humbje te till se ju shpellaret e sali non grades dhe ilir metes duhet që të zhdukeni fare se jeni turpi i universit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *