• |
ide | kryesore

Edhe Gaz Bardhi kundër rikthimit të Bashës: Nuk është zgjidhja për krizën në PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
BardhiKreu i grupit parlamentar të PD-së së vulës, Gazment Bardhi, ka folur lidhur me mundësinë e rikthimit të Lulzim Bashës në krye. Bardhi u shpreh se Basha e dha dorëheqjen për tu shërbyer demokratëve e për të mos nxitur më tej krizën, situatë kjo që është sërish një realitet në PD, ndaj shtoi se zgjidhjen për partinë nuk e sheh të lidhur me një emër, qoftë ai edhe Lulzim Basha.

“Nuk e di qëllimin dhe objektivat e takimit. Si ço politikan aktiv secili ka të drejtën e detyrimin të jetë në kontakt me qytetarët. Diskutimet brenda PD kurrë nuk i kam bërë me emra të caktuar. Kushdo që mohon një krizë në PD i kujtoj të kthejë kokën pas në rezultatet e 14 majit.

Rezultat që kërkon pjekuri nga secili prej nesh për të reflektuar. Të mos nxitohemi për mundësinë e zgjidhjes brenda PD, e nuk dua të nxitoj në asnjë koment pa një qëndrim të qartë të cilitdo. Sot PD është në krizë e ka nevojë për zgjidhje. Siç unë kam kuptuar aktin e tij të dorëheqjes, ishte akt në dobi të demokratëve.

Asokohe kishte kërkesë që të tërhiqej edhe Berisha. Sot PD vijon të jetë në krizë dhe ne duhet të dalim mbi interesin personal për të çuar para PD. Nuk e shoh zgjidhjen të lidhur me emrin e një individi. PD nuk ka nevojë për figurën e një individi”, – tha Bardhi në emisionin “Open” në News24.6 Comments

  1. Berisha sot është figura me e diskretituar e politikës. Unë nuk ka nevojë të them gjëra të tjera. Kjo situatë në PD është vepër e Berishës dhe disa njerëzve afër tij që i kanë shërbyer me inferioritetin më të madh, prandaj është në këtë gjendje.

    1. Po mos të ishte Berisha PD do të shkatërrohej. Asnjë figurë për tani nuk mund të zëvendësojë atë. Me gjithë presionin Amerikan me lëvizjet antikushtetuese të Ramës për eleminim nëpërmjet gjykatave inkuizitore dhe me shitjen e një grupi karrieristësh pseudo demokratë Berisha e ringriti PD.Ata që flasin kundër nuk janë gjë tjetër se patronazhistë rilindas.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *