• |
ide | kryesore

Rama deputetëve të PD-së: Ju ishit të braktisurit në zgjedhje, PS rriti mbështetjen

Lajme, Të fundit
Rama


Kryeministri Edi Rama e ka nisur me replika fjalën e tij në Kuvend, me deputetët e opozitës, që sipas tij nuk kanë të drejtë që të flasin në emër të shqiptarëve, pasi zgjedhjet e 14 Majit i dëshmuan ata një forcë politike humbëse.

Pjesë nga fjala e Ramës:

Në emër të shqiptarëve mund të flasin ata që shqiptarët i mandatojnë për të folur, por kur shqiptarët sapo kanë folur, dhe kanë folur aq qartë sa natyrisht kanë tronditur një pjesë të atyre që fatkeqësisht janë ata që nuk duan të dëgjojnë.

Janë ata që braktisën politikën dhe zgjedhjen. Pasqyra e pjesëmarrjes flet që shqiptarët nuk na kanë braktisur të gjithëve ne, por një pjesë nga ne. Sa i takon pjesës që unë përfaqësoj, shqiptarët jo vetëm që nuk na kanë braktisur por na kanë mbështetur më shumë se kurrë më parë, edhe pse ky nuk është një element i zgjedhjeve vendore.

Të gjithë e dinë që partitë e mëdha bjenë sa i takon zgjedhjeve lokale, dhe marrin fuqi subjektet e vogla, ja që këtë herë ka ndodhur ndryshe, kështu që arsyet e braktisjes kërkojini te mënyra se si e shihni Shqipërinë dhe si flisni me shqiptarët.

Kjo është një këshillë e pakërkuar që unë jua kam dhënë që në mandatin e parë, kështu që për sa na takon ne do të vazhdojmë vetëm përpara. Sot jam shumë i lehtësuar për hir të së vërtetës, sepse vimë për të kaluar një projekt, që kemi luftuar çdo ditë të këtyre viteve.


30 Comments

  1. Rama do te kete gjithmone mbeshtetjen e shqiptareve sepse eshte i vetmi lider qe punon dhe punet e tij skane nevoj per shume fjale

  2. Krejt dakort me ushtrine e komentuesve qeverit qe hajn byrek dhe dhallë. Dhe e vetmja orgazëm truri qe kan, eshte instag i luizit

  3. Qeveria rama ka bere nje pune fantastike ne te gjithe qarqet e shqiperi per tu duartrokitur prandaj e fitoi me nje rezultat te thell

  4. Pse nuk thoni ere kelyshe ko.entues qe ju na qenkeni litari i diktatorit qe e ka lene mbi varr. A mendoni per te aredhmen e demokracine me keto forma gangstere pushteti te kapur deri ne fyt, i vjedhr der ne palce, e per ju kodoshe na qenka lumturia.

  5. FODULLKRYEMINISTER, KAPADAI MBI ATE POSHTERSI QE KA ARRITUR NE MENYRAT QE VETEM KY MAFIOZ E I LIG DI TI BEJE. FATKEQESI ESHTE PER ATA QE I RRIJNE SERVILE E QYRRASHE TE KESAJ POLITIKE GRABITQARE.BIJT E KURVIT VIGJELOJNE ME BANDAT E HAJNINE E TYRE.NGA MAVI , VENDIN PO E KTHEJNE NE TE KUQEN E BABALLAREVE TE TYRE. ANDAJ NUK ESHTE RREALITET SHITJA PUSHTETORE E REALITETIT .

    1. Çim Peka sulmon Blendi Fevziun: O idiot, çfarë i ke këto budallëqe që nxjerr nga goja?Me mire fodull se dhi e zgjebosur e bisht perpjete o cecen i salihut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *