• |
ide | kryesore

Deliri i Ramës në Durrës: Shqipërinë e bën vetëm PS-ja

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditKryeminsitri Edi Rama, pasditen e sotme është ndalur në qytetin e Durrësit në kuadër të turit të tij falënderues për rezultatin historik në zgjedhjet vendore të “14 Majit”.

Ndër të tjera Rama tha se Shqipërinë e bën vetëm PS-ja, ndërsa të tjerët edhe sikur të duan nuk kanë mundësi, nuk ia kanë haberin fare.

“Jua kam thënë gjithmonë kur jemi takuar, këtë vend o e bën PS, o nuk bën askush tjetër. Nuk ka mundësi askush tjetër. Ata tjerët edhe po të duan, nuk kanë mundësi ta bëjnë. Nuk dinë dhe s’kanë haber farë, për një mijë e një arsye“, tha Rama.

Rama nuk la pa thumbuar edhe opozitën, për të cilën tha se detyra e tyre është të humbin..

“Ata duhet të ikin për pambuk që pluralizmi të lulëzojë në Shqipëri. Unë nuk shoh asnjë rrezik për demokracinë, pluralizmin dhe fjalën lirë. Kur shoh që dalin ata të natës më kujtohet fjala që për lirinë e gjalës ankohet më shumë ai që nuk di çfarë të bëjë me të. Demokracia shqiptare nuk humb asgjë kur humbin ata. Detyra jonë është ti mundim sa herë të na dalin ata përpara” u shpreh kryeminsitri.19 Comments

 1. Ky lideri yne meriton te jete lider i Europes, shikoni kur t’a kerkoje Brukseli dhe Albanistanin te ua I lere Spiropalit dhe Taulantit t’a qeverisin.

  1. Sistemi yt e ka mpire shoqerine me varfëri, shantazh, azil dhe tallava mediatike. Per 10 vite Shqiperia moshën mesatare do e ket 60 vjec, mjek te afte asnjë, mësues me depresion dhe ndonje i ri dështak i trullosur nga hashashi. Ndërsa politika e felliq do shijoje miliardat neper Karaibe e offshore. Por mos harroni… ka Zot qe do ju ndershkoje dhe ne brez te 7 o mjeran pa shpirt.

   1. O kokerr injoranti ca shpif kot o mashtrus o genjeshtar i ndyre shqiperin e shkaturrat ju shpellaret e sali non grades dhe ilir metes me arsim me shendetsi e gjithçka ju mostrat e sali non grades dhe ilir metes e shkaterruat që thu ti nuk ka as nje mesues po turp nuk ke nje her qe shpif gjenjen pa pik turpi mesues ka plot o njeri i ndyre dhe i pa fytyre thua ti ka depresjon po normal qe ka depresjon dhe shkaku jeni ju mostrat e sali non grades dhe ilir metes që dilni neper rrjete socjale dhe shkruani broqkulla ju shpellaret e sali non grades jeni ca mostra ca injorant ca rrugaç ca lluma ca mashtrusa dembele hileqare ca dallaveraxhinj ca shpifsa ja keto jeni ju

 2. litaret jane hequr nga shitja sepse ky psikopat do te ndjek shembullin e mikut te tij,Ardian Klosi.kane qene ne te njejten dhome te psikiatrise.

 3. ti nuk ke fituar asnjehere heren e pare te ndihmoj like shkerdhata heret tjera i ke blere sic bleve edhe keto dy here ti falen ne tavoline tani ben trimin se ti dha toma me lekt qe hedhi prandaj leri pordhet kar.

  1. o pika kush flasin ju mostrat e sali non grades që jeni martu me ilir meten o kokerr injoranti po Edi Rama i ka fito gjithmon zgjdhjet o injorant pa tru i sali non grades

 4. Ti Shqiperine e ke bere bordello o te qifsha robt. E ke kthyer ne narco shtet, Kolumbi ne mes te Europes, vjedh qindra milione euro e se rruan fare ( normal me drejtesine e re me rilindesa qe krijove), largove 1/3 e popullsise per 10 vjet qe je KM, e shume te tjera. Ja keto i ke bere Shqiperise ti or skizofren kokaine.

 5. Shqipërin po e rrafshon vetëm banda e rilindkriminelëve xhvatës , hajdut , drogmen , kurvar me kartelën e psikodrogës përpara . Zgjohuni e çohuni shqiptar, nesër do jetë shumë vonë për Shqipërin tonë që e kanë zaptuar ruspiet dhe zuzarët kurvar !

 6. Shqipërin po e rrafshon banda e rilind-krimit xhvatës , hajdutë kriminel, kurvar me kartelën e psikodrogës përpara . Zgjohuni e çohuni shqiptarë , nesër do të jetë shumë vonë për Shqipërin tonë të zaptuar nga ruspiet dhe zuzarët kurvar.

 7. Sistemi yt e ka mpire shoqerine me varfëri, shantazh, azil dhe tallava mediatike. Per 10 vite Shqiperia moshën mesatare do e ket 60 vjec, mjek te afte asnjë, mësues me depresion dhe ndonje i ri dështak i trullosur nga hashashi. Ndërsa politika e felliq do shijoje miliardat neper Karaibe e offshore. Por mos harroni… ka Zot qe do ju ndershkoje dhe ne brez te 7 o mjeran pa shpirt.

 8. E drejte e bejne vetem hajdutet e mafiozet vendes e te huaj.

  560.000 shqiptare me pak per 4 vjet. Kjo eshte e bere.

 9. O kokerr injoranti ca shpif kot o mashtrus o genjeshtar i ndyre shqiperin e shkaturrat ju shpellaret e sali non grades dhe ilir metes me arsim me shendetsi e gjithçka ju mostrat e sali non grades dhe ilir metes e shkaterruat që thu ti nuk ka as nje mesues po turp nuk ke nje her qe shpif gjenjen pa pik turpi mesues ka plot o njeri i ndyre dhe i pa fytyre thua ti ka depresjon po normal qe ka depresjon dhe shkaku jeni ju mostrat e sali non grades dhe ilir metes që dilni neper rrjete socjale dhe shkruani broqkulla ju shpellaret e sali non grades jeni ca mostra ca injorant ca rrugaç ca lluma ca mashtrusa dembele hileqare ca dallaveraxhinj ca shpifsa ja keto jeni ju

 10. Po normal qe vetem Partija Socjaliste Me Edi Ramen po e ben kete vend pse kush do e bej sali non grada me ilir meten qe e shkaterruan kete vend dhe ketu po shoh ca komente që shajn dhe cfar nuk thon për Partin Socjaliste ja ku po ju a them juve zgaret e sali non grades dhe ilir metes ju jeni ca mostra ca injorant ca rrugaç ca lluma ca te pa fytyre ca hileqare dhe ju vetem kete gje dini te beni te shani ven e pa te ofendoni te genjeni te shpifni te sajoni te shantazhoni keni 33 vjet që ju ngeli goja komunist tani keni fillu te thoni patronazhist aktivist sufllaqeve ja keto thoni ju o mostra te ndyre dhe turpi me i madh qe ju o injorant te ndyre te sali non grades dhe ilir metes po perdorni dhe largimin e disa te rinjve per propogand politike turp tju vije po ne te Gjith vendet e botes rinija leviz ne vende të Evropës te rijt e gjermanis kan levizur te kandas te italis dhe gjith andej levizin kjo esht demokracia levizja e lir e qytetareve ne vende të ndryshme të botes po ju jeni nje politik e mbrapsht nje opozit turpi që duhet te zhdukeni fare sa her qe vjin zgjdhjet ju merrini humbisni ne menyr te turpshme kete her humbete shum thell u felliqet me keq se humbejet ne zgjedhjet e kaluara dhe kshu si beni ju ne zgjdhje e ardhshme te 2025 do felliqeni dhe me keq vetem me 4 depotet do jeni ne parlament ju mostrat e sali non grades dhe ilir metes

  1. Thuhet non grata dhe jo non grada, o analfabet funksional dhe idiot i dobishem. Militant i pandreqshem dhe patronazhist bythelepires patronazhist.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *