• |
ide | kryesore

Mbytet varka me refugjatë në Mykonos, gjenden 3 persona të mbytur

-Instant, Lajme, PlanetTë mbijetuarit i thanë rojeve bregdetare se në bord ndodheshin gjithsej 17 persona, duke përfshirë katër deri në pesë gra dhe një vajzë 7-vjeçare.Mësohet se u gjendën 3 persona te vdekur,mes viktimave janë dy gra dhe një burrë.Trupat e tre personave u nxorën nga mbytja e anijes që ndodhi mëngjesin e së premtes pranë Mykonos, ndërsa kërkimet për 12 të tjerë të zhdukur ende vazhdojnë.

Operacioni i kërkim-shpëtimit vijon nën koordinimin e trupës portuale nga dy anije të rojes bregdetare, një helikopter po punohet për gjetjen e personave të humbur në zonën detare në verilindje të Mykonos.Sipas të dhënave, në varkë ndodheshin 17 refugjatë po kërkohen 12 persona të Patrulla bregdetare e Mykonos kryen operacion për shpëtimin e refugjatëve pas sinjalit në orën 06:30 kur peshkatarë shpëtuan 3 refugjatë në det të hapur.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *