• |
ide | kryesore

Rama i del në mbrojtje Vuçiç, reagon ashpër kundër Albin Kurtit: Mos ecni në këtë shteg të rrezikshëm dhe të panevojshëm

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Rama


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar për situatën e sotme në veri të Kosovës.

Shefi i qeverisë thotë se zhvillimet e sotme nuk e ndihmojë procesin e normalizimit të marrëdhënieve mes dy vendeve, ndaj bën apel të evitohet shtegu i përplasjeve.

“A e ndihmon kjo që po ndodh në Kosovë procesin ku janë angazhuar të tërë miqtë e mëdhenj të Kosovës e të shqiptarëve, për normalizim dhe njohje të ndërsjellë mes Kosovës dhe Serbisë?! Me siguri jo përderisa vetë miqtë tanë më të mëdhenj shprehen thellësisht të shqetësuar”, shprehet Rama.

“Unë bashkohem me ta në apelin për të mos ecur më tej në këtë shteg jo vetëm të rrezikshëm, po edhe krejt të panevojshëm sot, kur bota demokratike e ka vendosur në qendër të vëmendjes dialogun, normalizimin, njohjen e ndërsjellë mes Kosovës dhe Serbisë”, perfundon reagimi i kryeministrit.


7 Comments

 1. Kush me thote se ku lexohet ne postimin e Rames ‘mbrojtja qe i behet Vucicit” .
  Titull shkerdhat.
  Keshilla ( ideja) kryesore ne postimin e Rames eshte ‘ mos vepro me koken tende se po i prish pune te medhejve te cilet kane marre ne dore kete proces te normalizimit te mardhenieve’.

  Portal B.Q

  1. Mjafton te thush Po prish Pune me te mdhejt ,more jemi shtet ne apo Jo ,..! KY rama eshte ni palaqo ,del ashiqare kunder Kosoves ,servil I shantazhuar ,oooo ram hajduti nuk eshte Albin Kurti ne kmishen tande,nese Amerika na ndihmoj ta bjen mi guvernator dhe ketu puna mbaron.!

 2. Mjafton te thush Po prish Pune me te mdhejt ,more jemi shtet ne apo Jo ,..! KY rama eshte ni palaqo ,del ashiqare kunder Kosoves ,servil I shantazhuar ,oooo ram hajduti nuk eshte Albin Kurti ne kmishen tande,nese Amerika na ndihmoj ta bjen mi guvernator dhe ketu puna mbaron.!

 3. MBAJE NI SE PO BIE,ja lideri hipokrit,sa degjon nje ze te departamentitAmerikan, fap del nga strofulla, gjarperi nxjerr koken e helmon vellaun e tij. Kjo per oplnionin tim, se me pare ky KM qe kemi per vella ka Vucicin, kjo me ze e figure, pa diskutim.Po Kurti a eshte KM,ne Kosove, a do mbroje ligjet e kushtetuten e vendit te tije, ne ato levizje e anomali rendi kush drejtues pushteti do i lejonte, e aqe me shume qe ne ato rajone shteti Serb cfare sben qe ta mbaje situaten te turbullt e agresive qe te deskrititoje qeverine e Kosoves. E ja, i pari qe mbron turbullirat Serbe na del tradhtariRama, e cpresim me shume nga nji KM kameleon politik pa bythe, qe shet gjysmen e kombit per hire te servilizmit gjeopolitik te ketij banditi. Perpara se ti jape mend Kurtit, te beje vete detyrat demokratike per shtetin e popullin se per kete eshte gjoja vjedhur,,,,,zgjedhur.

  1. Që kur ky Matraku i shpreh që unë do jem protagonist në afrimin me Serbinë dhe me vizitën e tij atje i kuptua që ishte udhëzuar të ishte vasal i Vuçic.Dhe koha tregoi se vërtetë ishte kështu.U vërtetuan dhe fjalët e Berishës që Rama është antikosovar dhe ky në çdo rast sulmon Kurtin që si politikan që sheh interesin e Kosovës.

 4. Ky eshte me antishqiptari bashke me ps po e zhdukin shqiperine si komb pak e nga pak dhe idiotet kujtojn se po rregullon shqiperine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *