• |
ide | kryesore

SHBA thirrje Albin Kurtit: Ndalo menjëherë “masat e dhunshme” në veri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditSekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony Blinken, ka reaguar ashpër në lidhje me zhvillimet në veri, madje, duke u shprehur se “dënojnë fuqishëm” veprimet e Qeverisë së Kosovës.

Përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ai e ka etiketuar kryeministrin Albin Kurti, duke i bërë thirrje t’i ndalojë menjëherë “masat e dhunshme”.

“Dënojmë fuqishëm veprimet e Qeverisë së Kosovës që po përshkallëzojnë tensionet në veri dhe po shtojnë jostabilitetin. I bëjmë thirrje kryeministrit Albin Kurti të ndalojë menjëherë këto masa të dhunshme dhe të ripërqendrohet në Dialogun e lehtësuar nga BE.” – u shpreh ai.4 Comments

 1. Ja pra këta janë marksistët e PD amerikane.I krehin bishtin Vuçic dhe sulmojnë qeverinë Kosovare.Nuk ka këtu një koincidencë të çuditshme?Në problemin në Kosovë mbrojnë Vuçic në Shqipëri Ramën.Dy miqtë!!! Sulmojnë Kurtin dhe Berishën e bëjnë nongrada.Pra se kanë objekt kryesor ligjin si në Kosovë e Shqipëri.

  1. Kjo politikë filloi me obamën
   U nderpre kur ishte trump dhe rifilloi furishëm me bidenë

   Bideja në çdo veprim ndërkombëtar po godet aleatët e tij.

   La afganista in. Krijjpi trazira në pakistan. Lindja e mesme i ka ik nga duart azia ka rrëshkit tek kina ndërsa në europë ndezi luftë me rusin dhe ço shkatërron ekonominë europiane , në ballkanbështet të korruptuarit të cilët godasin elementin properëndimor.
   Të gjitha ëëvizjet e bidesë janë tërheqje ose kanë në thelb destabilizim që i shërben pasurimit të elitave dhe rritjen e hendekut social në perëndim
   Lojë e keqe që do sjellë varfëri shkatërrim diktatorë dhe luftë.

   Kjo administratë po prish aleatët në perëndim për hallin e karrikes së vet në uashington

 2. He re duduma e pate se si jua kthe amerika e bidese tavolinen permbys. Se u bote me amerikon se amerikonet hajvane te devotshem. Rrini si mut nashi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *