• |
ide | kryesore

Zelensky përgëzon Erdoganin për fitoren në zgjedhjet presidenciale

-Instant, Arkiva, Planet


Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka uruar Rexhep Tajip Erdogan për fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale të Turqisë dhe ka shprehur shpresën për forcimin e mëtejshëm të partneritetit strategjik mes dy vendeve.

“Përgëzoj Presidentin e Turqisë Recep Tayyip Erdoğan për fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale. Ne presim të forcojmë më tej partneritetin strategjik për të mirën e vendeve tona dhe të rrisim bashkëpunimin për sigurinë dhe stabilitetin e Evropës”, ​​shkroi Presidenti Zelensky në Twitter.

Me 99,8% të votave të numëruara, presidenti aktual i Turqisë fitoi zgjedhjet me 52,14% të votave.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *