• |
ide | kryesore

Bllokohet një mjet lundrues në Vlorë, gjobitet drejtuesi për peshkim të paligjshëm

Arkiva, Lajme, Të funditPolicia Kufitare në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë kanë bllokuar një mjet lundrues në “Gjirin e Shën Janit” që dyshohet se kryente peshkim të paligjshëm. Policia njofton gjithashtu se drejtuesi është ndëshkuar me masë administrative 10 000 lekë të rinj.

Varka me dy persona në borg u konstatua në afërsi të gjirit të Shën Janit dhe pas kontrollit rezultoi se nuk kishte dokumentacionin e nevojshëm në bord. Gjithashtu, në një enë termus-mbajtëse u gjet një sasi peshku i llojit “Sarmua”. Policia gjobiti drejtuesin me 10 000 lekë të rinj, si dhe bllokoi mjetin lundrues.

Policia Kufitare vijon hetimet në bashkëpunim me specialistët e Inspektoriatit të Peshkimit Vlorë, për evidentimin dhe ndëshkimin e shtetasve që dyshohet se kryejnë peshkim të paligjshëm, duke përdorur lëndë plasëse.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *