• |
ide | kryesore

E çuditshme rufeja shkrumbon gjatë natës shtëpinë në Malësi të Madhe

Lajme, Të fundit
zjarr, Shkodër, flakëNjë banesë është përfshirë dhe djegur totalisht nga një zjarr gjatë natës. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Grabon në Bashkinë e Malësisë së Madhe. Banesa në pronësinë e Zef Gjergj Pëllumbajt duket se është shkrumbuar për shkak të motit të keq. Mendohet se nga kushtet atmosferike një rrufe ka sjellë ndjezjen e zjarrit. Për fat të mirë pjesëtarët e familjes kanë shpëtuar pa lëndime.

Zjarri nisi rreth orës 21:00 mbrëmjen e djeshme. Zjarrfikësit ndodhen në vendin e ngjarjes për shuarjen e flakëve, po ashtu edhe policia e cila po punon për të zbuluar shkaqet e këtij zjarri.

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *