• |
ide | kryesore

Himarë/ Shpëtohen 2 turistë holandezë që mbetën të izoluar në terren të thepisur

Lajme, Të funditDy turistë holandezë u bllokuan në Gjirin e Filikurit në Himarë. Ata janë janë shpëtuar nga policia kufitare, pasi duke eksploruar gjirin kanë mbetur të izoluar në një terren të vështirë. Polica thotë se njëri prej tyre ka marrë lëndime, por gjendja e tyre shëndetësore paraqitet e e mirë.

Turistët janë gjetur pas disa orësh kërkimesh të bëra nga policia e Himarës dhe e Dhërmiut.

“Menjëherë pas marrjes së këtij njoftimi, shërbimet e Policisë Kufitare Dhërmi kanë organizuar punën për t’iu shkuar në ndihmë 2 turistëve. Pas disa orësh kërkimi, nga shërbimet e Policisë të ndarë në grupe kërkimi përmes detit dhe përmes tokës, kanë bërë të mundur lokalizimin dhe gjetjen e turistëve, të cilët janë transportuar me mjetin lundrues të Policisë Kufitare, me qëllim dërgimin e menjëhershëm të tyre, në ambientet ku pushonin në Himarë”, njofton policia.3 Comments

  1. Ca pidhin e semester vene dhe bejne Aventura ata dhe demtohen pastaj shkojne falas ne Spital dhe perdorin mjekesine me taksat tona. Per ca vijne keta per te marre apo per te dhene? Turist me canta me kurriz dhe konservaduke fjet cadrave. Ju qifsha trute debilave Shqiptar kokloqe. Ju Po ja u vjedhin minerale gazing maften te huajt dheendoni se turizmi vari kars do ju shpetoj

  2. Me kete sekt dhe kryeminister robqir qe kemi ne , qe jane teresisht globalist dhe anti kombetar, normal qe policia e shtetit dhe taksat tona shkojne per te nxjerr llumin e Europes nga vendet e rrezikshme qe futen ne Shqiperi.

    Minimalisht tani e tutje duhet dhene paralajmerim qe kushdo qe futet neper vende te rrezikshme pa guide mban pergjegjesi per jeten e tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *