• |
ide | kryesore

Ikja e Yuri Kim/ Berisha thirrje FBI të hetojë pronat e saj në Shqipëri

Arkiva, Lajme, Të fundit
Berisha dhe Yuri KimKryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha i ka bërë edhe njëherë thirrje Departamentit Amerikan të Shtetit dhe Kongresit të ShBA-ve që të hetojnë pronat e Yuri Kim në Shqipëri.

Berisha e quajti një zhvillim pozitiv largimin e saj, duke theksuar se qëndrimi i Yuri Kim në Shqipëri ishte një hile e neveritshme që ajo me Olta Xhaçkën dhe Edi Ramën, i bëri vendit të vet, haptas.

“Së pari unë nga largimi i saj është një zhvillim shumë pozitiv. Zgjatja e qëndrimit të saj ishte një akt, një hile e neveritshme që ajo me Olta Xhaçkën dhe Edi Ramën, i bëri vendit të vet, haptas. Ajo për të zgjatur qëndrimin, për ti bërë shërbimet e fundit në këto zgjedhje dhe kundër opozitës, i kërkoi Ramës dhe Xhaçkës, që të thonë se po ikën. Shefat e saj pastaj thanë se nuk mund të na diktojnë se kur ikën, e kur rrin, etj. Së dyti, meqenëse ajo po ikën, i thashë në parlament mesazhin që kisha. 

Por një gjë që nuk mu kujtua në atë moment, po ja them tani. Ftoj përsëri Inspektorin e Përgjithshëm të Departamentit të Shtetit, Kongresin e SHBA dhe FBI-në, të hetojnë për pronat e saj në Shqipëri. Sikundër theksoj se, zëdhënësi i saj Edi Rama, aludoi se unë e kisha fjalën për Yuri Kim polakun. Unë nuk ngatërroj një polak me një amerikane kurrë. Nuk e kam patur kurrë fjalën për Yuri Kim polak. Por me të u dekonspirua një gjë, u tregua komunikimi që kanë ata të dy kundër meje. Tani nuk doli kush tjetër me më përgënjeshtruar mua veç Edi Ramës. Tani vetëkuptohet kjo, por unë nuk e kisha fjalën për një Yuri Kim polak. E them me përgjegjësi të plotë.” 26 Comments

   1. ja dhe nje dumbabist qe kalon jeten duke u pergjigjur komenteve te te tjereve me “fugshpuar”. I ka ngel ne goj kjo. Ik o cop loqe bej nje jet, ngele ketu, le nam. Ik o kar se ne te tjeret tallim karin po ti qeke gjynaf.

     1. na hengh fugen pra se na cave fugen. mjeran i lodhur, ishalla e ben per lek se pastaj je me verte mjeran

 1. Kimetja erdhi si fshatare qe nuk njihte as grimin as drekat me peshq e fruta deti, dhe po iken si zonje e rande me valixhet plot leke dhe e ftilluar me grim, me look dhe me pervoje ne dreka e darka peshku

  leku te ben njeri

 2. Bravo ju qofte juve qe i besoni kesaj rrangalles komuniste. Dhe mos ja vini fajin Enverit qe rriti kete komunist. Fajin e ka ky popull qe nuk i zhduk keta plehra qe vetem tallen dhe keta qe shkruajne ketu i hajne keto tallje si simite.

   1. Per ty qe i beson komunistit qe thote qe hena eshte katrore. Hapi kronikat e kohes pak para se te vinin mavite ne pushtet dhe do shikoni sa nga ato mushkonjat kane rene ne zonen e ranes se hedhun apo ne lezhe. Ky trafik kishte filluar me heret. Atehere u konsideruan si avione turistik. Prandaj dhe komunisti i denoncoj i pari qe ti shmangte nga vetja.

 3. Lezbigja e shemtuar kembeshtrrembur ka bere namin me prona ne Shqiperi. Hetim urgjent pronave te korruptuares se shekullit!

 4. Mire e ka Sala po non grata nuk merret ne konsiderate nga USA , po ec mo nuk rri dot pa leh si qen i terbuar ai.

  1. kshu ishte dhe Noriega sic eshte Rama sot , miqesi me ameriaknet, droge, dollare plot, vecse perfundoi ne burg federal, edhe uck ishte organizate terroriste por Thaci qeverisi dhe u takua me te gjithe perendimin me amerike europe e me gjere.

   qe ta kuptosh me shkoqur se ju ridhjersat jeni te trashe , amerika sot te ngre neser ta zhyt, sot duket sikur te ka zhyt dhe te ka ngrit . i kane dhe gurin dhe arren. e lujne si tu interesoje, duheshin muxhahedinet i ngriten ramen. e ka qelb rama , do veje ne burg

   Berishen e donte Rama te eliminuar dhe ja kerkoi amerikaneve, dhe amerikanet ja dhane. sot fale amerikaneve shqiperia ka opozite sepse me Bashen qe ishte ne preherin e Rames nuk kishte opozite. sa here ka fol Kimetja, aq me shume eshte forcuar Berisha.

   dmth sot Kimetja dhe Sala jane ne pozicione te kunderta, neser do bjere Rama, kush jep garanci per kete vend pervec Berishes?

 5. ca thiatro, doli hajduti e thot kapeni hajdutin. o Saleee, mbylle halen o burr i dheut, se ti thjesht me nje fatur del cullak. Sa e pagove avokatin ne Franc? Sa ben vila jote ne Lalz? Sa i pagove hapesirat televizive? Po faturen e ari albania qe ta pagoi dhendri? Po gjith ato organizime foltoreje e larte e posht neper Shqiperi? ca gallate, del super-hajduti e bertet kapeni hajdutin. Nejse hajduti e njef me mir hajdutin.

 6. Kim duhet hetuar thellësisht, me ça e pagoi postin e ri kjo?
  Apo edhe kjo ka kursyer shumëëëë njesoj si kursimet e prokurorëve dhe gjykatësve .

  Apo mos ndoshta vallë me lekët e pensionit të mamit të lali erit??

   1. Po pse o sufllaqe, ca i kujton keto amerikanet se jane rrobote? njerez jane dhe keta dhe keta jane nonat e korrupit. Sa per te freksuar pak memorien, McGonigal , amerikan ishte madje dhe nje nga drejtoret me te medhenje te FBI, dhe per ca dollare extra u rekrutua nga Xoni si sicario politik me pagese.
    Hunter Biden, djali i presidentit komunist te USA, amerikan eshte , por eshte i zhytyr deri ne gryke me mut korrupsioni e me larje parash. Kaq per te te haour syte qe amerika e amerikanet jane njerez si ne shqiptaret dhe korruptohen dhe rendshem fare madje.

 7. mire Boss se zagaret qelbsiniste Jo se nuk kuptojne korrupsionin qe bojne sociadhistet por bojne sikur nuk kuptojne se nuk rrine dot pa honger mut me gavet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *