• |
ide | kryesore

Edi Rama nuk komenton refuzimin e Albin Kurtit për ta takuar

Lajme, Të funditKryeministri Edi Rama u pyet edhe për refuzimin e Kurtit për ta takuar nesër nëse nuk zhvillohet mbledhja e dy qeverive.

Ai tha për gazetarët shkurtimisht se do të jetë i pranishëm në kryeqytetin kosovar, por nuk dha detaje nëse do të takohet apo jo me Kurtin.

“Nuk kam lidhje me këtë, jam këtu për këtë vendim. Do të flas kur të jetë koha për të folur që është nesër në Prishtinë.

Ju mund të mendoni se janë shumë të rëndësishme. Por unë jam këtu për të folur për studentët e mjekësisë.”– tha Rama.10 Comments

 1. Une po Te isha KM I Kosoves kete maskara Nuk do lejoja Te futet ne Kosoves,ore Ky Ben sankcione I pari ne Europe Kosoves,QA lyp Ky hajdut ne Kosoves…!

  1. Kosovaret po nuk deshen marradhenie te mira me ne shqiptaret le te shkojne andej nga kane ardhur ne Serbi se ndoshta ata i duan me shume.

   1. Ky llahinka jone i zgjidhi punet tona me korrupsionin , drogën, dhe integrimin evropian dhe po lot rolin e internacionalistit megjithëse me arsim te paket si biçim disenjatori , shqiptaret pasi arratisen me treva e far e fis krenohen me kryeministrin e tyre

 2. Or taj i ores 13.37, me cfare je dhe jemi “ne shqiptaret” me shqiptar se shqiptaret e Kosoves

  or ti hengert macja mendte qe paske.

 3. me pak fjalë, pas Berishës, Sorosi ka nisur një fushatë kundër Albin Kurtit.

  Por si është e vërteta?

  “Albin Kurti është politikani i vetëm në Kosovë që iu financua shkollimi nga Soros dhe që mban lidhjet më shumë se çdo lider tjetër me babain dhe të birin.

  Soros e quan Albin Kurtin: “Nxënës shembullor”

  Mos na e shisni për anti-Soros, se bëheni qesharak”Bushat ti je ne dijeni qe Albini eshte i Sorosit

 4. dënon me ashpërsinë më të madhe, veprimtarinë përçarëse dhe të rrezikshme dhe konfliktndjellëse të Edi Ramës” tha ai.

  Teksa ka ‘harruar’ se SHBA e ka shpallur person ‘non grata’ familjarisht Berishen, lideri i Rithemelimit, me sa duket eshte shume i pezmatuar per turin e Rames ne rajon per samitin e Berlinit qe zhvillohet ne tetor ne Tirane

 5. Kosovarët duan marrëdhënie të mira me shqiptarët por nuk do me Ramën që është antishqiptar pasues i partisë së Enverit që bën po njëjtën politikë si ai sikur. Në përgjigje të një antikosovari të pa emër që flet në emër të shqiptarëve.!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *