• |
ide | kryesore

Aksidenti tragjik i merr jetën futbollistit 23-vjeçar shqiptar në Barcelonë

Arkiva, Lajme, Të funditNjë aksident tragjik i ka marrë jetën 23-vjeçarit shqiptar në Barcelonë. Mësohet se viktima është i riu Klaudio Mirashi. Ai ishte duke udhëtuar me një mjet tip Mercedes Class A, kur u përplas me një kamion. Një copë metalike iu shkëput kamionit dhe ra mbi xhamin e përparmë të mjetit ku po udhëtonte i riu. 

I apasionuar pas futbollit, 23-vjeçari ishte sulmues. Ai luajti për klubet e futbollit si: Villorba, Treviso dhe Kievo, deri në momentin që pësoi një dëmtim të rëndë. I riu ishte diplomuar në institutin Xhorxhi në Treviso. 1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *