• |
ide | kryesore

Basha sfidon Berishën: Bëjmë ‘Vetingun’ e politikanëve, të tregojmë kush është peng

Arkiva, Lajme, Të fundit
BashaIsh-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i përgjigjet deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha, ndërsa kujton nismën e tij për vettingun në politikë.

Lexo më tej: Berisha: Basha në mision si peng i vërtetë, Rama ia pret fletën e arrestit kur të dojë 

Ai bëri thirrje që të nisë transparenca për të gjithë ata që sipas tij mbajnë peng Shqipërinë, duke shigjetuar kështu Berishën.

Basha tha se kjo nismë duhet të votohet.

“Koha është ilaçi më i mirë. Dhe koha e rrëzoi malin e gënjeshtrave që ngriti para shqiptarëve ai që kërkon me çdo kusht e mjet të mbajë peng PD për interesat e veta personale.

Që t’i japim fund baltosjes, që të tregojmë kush është i korruptuar e kush jo, kush është peng e kush jo, kush është i lidhur me krimin e kush jo, le të votojmë vetingun për politikanët. Të nisë transparenca nga unë e më pas të gjithë këta që sot e 32 vite mbajnë peng Shqipërinë.”, shkruan Basha.18 Comments

 1. Pd e dhe shqiptaret i tradhtetove ti dhe u shtite te hajduti mor qen zgjebs. Ke cipe ti te flasesh Kush te zgjedh ma ty o llull? ata dhjete ?qlebesirat qe te kane ngel?

 2. këta oligarkë financojnë çetën mediatike të Tigrit, me të cilën ka nisur të sulmojë Erion Veliajn. Rastësi apo jo, anëtarë e çetës janë ish zyrtarë të korruptuar të PD-së, fanatikë të Sali Berishës, gazetarë me vila në Rolling Hills, Palasë, Kodrën e Diellit dhe Gjirin e Lalzit, gazetarë shfaqen duke pirë puro me Arben Ahmetajn, gazetarë me vila dhe televizion

  1. Lulzim Basha ka shume te drejte. Le te behet vetingu i politikaneve dhe te shohim si dalin kryehajdutet Rama,Berisha dhe Meta.

 3. Bersha eshte shpifesi me i madh ne historine e pluralizmit. Keshtu ka bere me te gjithe ata intelektuale qe nuk kane pranuar ti shkojne pas.Qe nga Azemi,Pashko,Ceka,Baleta,Selami,Dosti,Sadedin Balla,Imami,Pollo,Demeti e qindra te tjere.

 4. Sala e mban lulin nga koqet me faktet qe ka kunder tij ndersa luli e mban salen nga bolet me faktet qe ka grumbulluar kunder tij.Kush do fitoje nga keta te dy kryesimin e te djathtes ??

 5. Luli thjesht nuk ekziston më sepse nuk ka as 1 mije veta vota/mbeshtetes! Luli, ik gris bythen ne Hollande dhe mos u kthe me..

 6. Mos dil me o te qifsha rracen bastarde qe te ka pjelle. Pse nuk po e shofim ne sesi deshtoje vetingu ne drejtesi apo i di njerezit kara si vetja jote. Vetingu eshte nje mjet per te eliminuar ke nuk do Ramazoni dhe Sorrosi o fisqire

 7. O Sale ngele vetem duke shpif si ato grate e keqija. A ka turp ky njeri. Po ik o plako lere PD te bashkohet.Deri kur do te ju sherbesh komunisteve.

 8. Lehes, zuzare, servile, hajdute, drogmene ne suiten komentuese kunder Berishes, duan qe denoncimet me mijera te tije, qe te gjitha reale e te vertetuara, keta qelbesira patronazhite na hedhin komete me filozofine,,,,shpif, e shpif, se dicka mbetet.Por kjo bande trashegimtaresh te rraces kriminale, duke e pare si me te aftin e te drejtin ne rrugen e demokracise, e demaskimit me faktet e perhereshme skandaloze te ketij pushteti te mbushur me trafikante, drogmene, hajdute,ne dem te popullit, ketij pushteti i dhemb shume kur ia perplas ne sy Berisha, horrave qeveritare kodoshe e krimbave qe i zvarriten nga pas kastes se tyre te diskretituar.Fundi si finale do e tregoi ndershmerine e te drejtes ne mesBerishes, apo kapo krye mafiozit bandito hajdutit, pucistit Rama.

  1. Berisha akoma nuk e ka perfunduar misionin per percarjen totale te PD sipas porosive te RAMIZ ALISE. Misioni vazhdon me planin KATOVICA.

   1. Njeriu qe ka hyre e dale ne shtepine e diktatorit HOXHA si ne shtepine e vete na ben moral per demokraci. MASHTRIM,MASHTRIM dhe PAFYTYRESI.Ky eshte Sali Berisha.

    1. Basha kërkon rikthim në politikë përmes sulmeve ndaj Berishës , atij që e futi dhe e mbajti në politikë.

     Cilido qoftë Berisha e çfarëdo mëkati të ketë, përpara një manekini si Basha mbetet ende i besueshëm si politikan, ndër shqiptarët, apo edhe nga armiqtë e tij personal.

     Ndërkohë Basha si njeri dhe si politikan nuk ka më asgjë për të humbur, pra asnjë vlerë.

 9. Une jam kunder vitingut te politikaneve. Keta te sotmit jane ngop duke vjedhur po i hoqem te rinjte do fillojne me keq se keta te vjetrit te mos ngopen duke vjedhur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *