• |
ide | kryesore

VIDEO/ Tony Blair vjen me helikopter në Himarë

Arkiva, Lajme, Të fundit
BlairIsh-kryeministri britanik Tony Blair ka mbërritur në Shqipëri. Në pamjet e publikuara nga Top Channel ai duket teksa zbret nga një helikopter ushtarak në stadiumin e Himarës.

Ende nuk dihet arsyeja e vizitës së Tony Blair, por nuk përjashtohen pushimet. Me siguri ai do të takohet me kryeministrin Rama që këto ditë po pushon në vilën qeveritare në Dhërmi. 

Kjo është e disata herë që ish-kryeministri britanik viziton Shqipërinë. Ai ishte për të kaluar pushimet në vitin 2016 dhe 2021./TCH

VIDEON E GJENI KETU!17 Comments

  1. Se mos vetëm ai, ata kanë ardhur grup të pushojnë pa para në vilat që paguhen nga taksat tona dhe me helikopterin që e paguajmë prap ne. Mirë e tha Flamuri, padishahu ndjehet pronar i vendit, çdo gjë është për të dhe miqtë e tij. Edhe garda e republikës janë kthyer ne hyzmeqarë që mbajnë valixhet e Tonit dhe shpurës së tij. Tuberstakfurulla, pis milet

 1. Nuk e kuptoj se me çfarë leje merret helikopteri ushtarak për të sjellë një person privat në vilën e qeverisë ku po qëndron padishau ynë?
  Këta e trajtojnë shtetin sikur është mall i tyre.

 2. Jo helikopterin e MM por per te ndenjur ne pushtet Rama shet Shqiperine, bythen e vet dhe fatkeqesisht edhe nje personazh nderkombetar kaq domethenes per lirine e Kosoves si Bler, degradon si keshilltar apo “mik” i nje te kryekorruptuari ne katundin tone. Bote e cuditeshme

 3. Po si nuk dihet se per cfare ka ardhur? Ja pra, te bejne planet me Ramsin si te vjedhin edhe ndonje cipe tjeter. Per cfare tjeter do vije. Apo mos i ha barku per shqiperine dhe delet e saj

 4. Ka dal nami e paska marre dhene
  Se pare e madhe po fitohet n’Jutbine
  Kush erdh ktu e si lujti fene
  Prej ha merr e ik e deri n’Grand Britani.

  Kush ka ardhe n’kete log t’mejdanit
  Pa u mbush strajcat na nuk e kem lane
  Sic ja mbushem Mc Gonigalit
  Njashtu pra kem ba me t’tane.

  Se ne t’paret amanet na kane lane
  Me e prit mikun e me e nderue
  Buken n’sofer fmive me ja u marr
  E pa strajc mikun mos me e lshue.

  At’here radha Trimit tek i ka ardhe
  I strajc t’madhe trimi e paska marre
  e gjogut t’hekurt besa i paska hyp
  e fluturim n’ate fushe te Jutbines.

  -Mire se vjen o trim i larget
  -Mire se t’ gjej o kreshnik i Jutbines
  -Zo c’ka t’ptuni n’kete nahije ?
  -Paj ,
  nam te madh per ty kam ndie
  per do strajca qi miqve ja u ke mbush
  e i hipa gjogut n’fluturim per n’fushe t’ Jutbines
  qe , edhe strajcen me vete e kam marre.

  Zo c’ka bani ai Kreshnik i Jutbines ?
  Robve t’shpise buken para ja u kan marre
  e pa darke me fjete i paskan ndue
  strajcen shpejt trimit i kane mbush
  vec mos me korite emnin e Jutbines

  Po cka bane ata robt e shpise
  si n’gjume pa hanger i vuni kreshniku?
  Gjumi t’shkretet nuk i paska marre
  zorret e barkut unit tuj u ungerrue.

  Paskan lane te shkretet bjeshke e vrri
  paskan lane besa stan e shpi
  paskan lane gja e pasuni
  paskan lane miq e shoqni
  pskan puth pragun me lot ne sy
  e Lamtumire po i thone Jutbines

 5. Cdo Shqiptar, nga Novi Pazari deri ne Preveze, duhet t’ja marri ne goje Tony Blair-it nqs. ka dy pare mend!

  Nqs. refuzon, eshte thjesht Bukeshkale ose Bytheqir!

 6. SA POPULL QESHARAK. KRIMINELIN E MARRIN PER CLIRIMTAR. DHE KY BASTARDI PALIKARIS LE TI COJE MOTREN NONEN DHE GRUN E VET TJA MORIN ME GOJE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *