• |
ide | kryesore

Charlize Theron flet për ndërhyrjet estetike

PaparazziCharlize Theron ka folur për standardet e dyfishta kur bëhet fjalë për plakjen mes burrave dhe grave në një intervistë për “Allure”.

“Unë kam pasur gjithmonë probleme me faktin se burrat plaken si verërat e mira dhe gratë si lulet e prera” — dhe si ndihet ajo që fytyra e saj ndryshon fizikisht me çdo reklamë të re të Dior në billborde dhe në aeroporte. “ytyra ime po ndryshon dhe më pëlqen që fytyra ime po plaket,” i tha Theron revistës. “Por njerëzit mendojnë se kam bërë ndërhyrje. Ata thonë: “Çfarë i bëri ajo fytyrës së saj?” Unë jam si, ‘B**ch, unë thjesht po plakem! Kjo nuk do të thotë se kam bërë operacion  plastik. Kjo është ajo që ndodh.”

Aktorja fituese e çmimit Oscar  kujtoi gjithashtu transformimet dramatike fizike që ka bërë ndër vite për role filmash. Gjërat ishin shumë më të lehta kur ajo ishte më e re, por ajo mësoi një mësim të dhimbshëm në të 40-at, duke e shtyrë atë që të mos e kalonte më kurrë trupin e saj në një ferr të tillë.

“Unë kurrë nuk do të bëj më një film dhe do të them: “Po, do të shtoj 40 kilogramë”. Nuk do ta bëj më kurrë sepse nuk mund ta heqësh”, thotë ajo. “Kur isha 27 vjeç, bëra Monster. Kam humbur 30 kilogramë, brenda natës. Më pas shtova 43 kile për Tully dhe mbaj mend një vit në përpjekje për të humbur pesë. Mora në telefon  mjekun tim dhe i thashë, ‘Mendoj se po vdes sepse nuk mund ta humbas këtë peshë’. Dhe ai tha: “Je mbi 40 vjeç. Qetësohu. Metabolizmi yt nuk është më njësoj”. Askush nuk dëshiron ta dëgjojë këtë.”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *