• |
ide | kryesore

Rama mbron kalimin e Kadastrës online: Volumi i shërbimeve është rritur

Lajme, Të fundit
qeveria


Kryeministri Edi Rama ka folur sot dhe për shërbimet online të Kadastrës.

Rama ka kundërshtuar konstatimin se kalimi online i shërbimeve ka sjellë shumë probleme për qytetarët dhe noterët. Ai tha se faktet flasin ndryshe dhe se numri i shërbimeve është shumë më i lartë, duke i cilësuar shumë noterë hiena.

Kadastra e kthyer në online është një makth për qytetarët, për noterë, për real estate, nuk marrin dot shërbime dhe iu janë shtuar edhe kostot, ka qenë një nga nismat tuaja që ju e keni promovuar, por duket se dixhitalizimi në Kadastër nuk po funksion?

Edi Rama: Çudi sepse faktet flasin ndryshe, nëse shihni volumin e shërbimeve të dhëna nga Kadastra që kur ka kaluar në këtë sistem krahasuar më parë është shumë më i lartë, i shërbimeve të dhëna. Natyrisht është një sistem që noterët i nervozon, patjetër. Shumë të tjerë që i kanë qëndruar rreth e rrotull Kadastrës si hiena janë jo të nervozuar, por shumë të agresivizuar dhe mbi të gjitha ky sistem kërkon pak punë në fillim kur fillon ta përdoresh.


6 Comments

 1. Kadastra ka 2 muaj qe spunon

  Ja edhe pak dhe do hyjë në kolaps

  Dallandyshja do fike sistemet e vjetra ne fund te muajit

  Nga 1 shtatori ska me sisteme te vjetra

  1. mos fol traplleqe, para 1 muaj shita apartament dhe nuk pati asnje problem ne te gjitha procedurat qe u bene me noter

 2. O rrot kari, qe ben si kopil i mammit, …. me ke po flet…… on lines…. me Linden…., nuk i vijne me ato se e kane qepur qe ta shkerdhejne gjithe dynjaja……..
  O KAR ke lene dynjane “rrugeve te aplikarit on lines….” duke pritur …..
  Aplikim .. Nr. … , date 18.07.2023, sherbim 5-ditor, sot qe shkruaj, (data 23.08.2023) ska pergjigje mer te qifsha rracennnnnnnnnnn mer kelysh kurve….. .
  Ke rrit sherbimet, po ke fut ne grope dynjane mer i degjenerum.
  Mbaj mend se ndofta do ti duket si barcalete, edhe patronazhisteve, do ta kerkojme edhe qindarken e fundit te demit qe i ke bere minimumi 5 familjeve (vetem njera ka demin afersisht 600 mije Euro) prona te certifikuara dhe te pa dhena aktet per llogari te Institucioneve nderkombetare ………….. !!!
  Linda nuk vlen se eshte e shkerdh-çpuar, Ti nuk vlen se je i skualifikuar (do ta thone zyrtarisht se privatisht e ke marre mesazhin nga …. ), Olsi eshte ke dera e burgut (nuk do i besh dot derman…) ……. te tjereve qe te kane mbajt jane ne liste…..
  Me Emer e Mbiemer (atesia nuk te dihet) Amesia Aneta do te lesh edhe qindarken e fundit

 3. Nuk ka faj Rama sepse oligarket, zyrtaret dhe oborri i tij kane mbaruar dhe mbarojne pune menjehere ne hipoteka. Qytetaret qe zvarriten üafundesisht as nuk duhet te ankohen se perndryshe ky zullapi te quan Hijena. Cfare lideri.

 4. O bythqim i daje Sipros, une vete kam aplikuar para 40 ditesh dhe pres ealbanian tate o kurve sorosiane!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *