• |
ide | kryesore

Spanja kampione bote po kthehet në skandal sek*ual: trajneri Vilda kap nga gjoksi asistenten e tij

-Instant, Sport
Vilda


Spanja kampione bote për femra nuk po arrin dot të shijojë trofeun e madh të fituar. Nuk është, në fakt, vetëm presidenti federal Luis Rubiales, i cili përfundoi në qendër të polemikave shumë të ashpra. Numri 1 i RFEF puthi në buzë futbollisten Jenni Hermoso, gjatë ndarjes së çmimeve për Kupën e Botës për femra. Në qendër të polemikave tani e gjen veten edhe trajneri i kampioneve të Spanjës, Jorge Vilda.

Në fakt po qarkullon një video, e mbetur fillimisht e fshehtë, në të cilën seleksionuesi Vilda duket sikur fërkon gjoksin e bashkëpunëtores së tij, Montserrat Tomé gjatë festimeve. Një gjest që po shkakton indinjatë në Spanjë.

Lexo më tej: Video/ Skandali i Presidentit Rubiales: puth në buzë futbollisten Hermoso pas fitores së Botërorit

E gjitha kjo ndërkohë që kampionet e botës të Spanjës po festojnë në Ibiza. E megjithatë në futbollin spanjoll asgjë nuk është e qetë. E premtja do të jetë një ditë vendimtare për Luis Rubiales dhe fatin e tij në krye të RFEF. Pas kërkesave për shpjegime nga qeveria spanjolle, kreu i futbollit iberik ka mbledhur një këshill të jashtëzakonshëm federal për të grumbulluar shumicën politike rreth tij në përpjekje për të mbyllur ‘çështjen’ ndaj tij.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *