• |
ide | kryesore

Bllokohen në det, policia shpëton tre turq në Sarandë

Arkiva, Lajme, Të fundit
gomone-ne-fier.jpgTre shtetas nga Turqia janë shpëtuar pasi kishin mbetur në det për shkak se veliera me të cilën po vinin nga Durrësi në Sarandë, pësoi defekt.

Mësohet se gjatë patrullimeve në të gjithë hapësirën detare, shërbimet e Policisë Kufitare të Sarandës kanë konstatuar në afërsi të gjirit të Sarandës, 3 shtetas turq që kërkonin ndihmë, pasi kishin mbetur në det, për shkak se mjeti i tyre lundrues velierë kishte pësuar

defekt.Menjëherë, shërbimet e Policisë iu kanë ofruar ndihmë 3 turistëve që po lundronin nga Durrësi, drejt Sarandës, dhe kanë bërë të mundur nxjerrjen e tyre në breg, në gjendje të mirë shëndetësore.

Detaje nga policia: 

Mbetën në det, pasi veliera me të cilën po vinin nga Durrësi, pësoi defekt, shërbimet e Policisë Kufitare të Sarandës iu shkojnë në ndihmë 3 shtetasve nga Turqia.

Gjatë patrullimeve në të gjithë hapësirën detare, shërbimet e Policisë Kufitare të Sarandës kanë konstatuar në afërsi të gjirit të Sarandës, 3 shtetas turq që kërkonin ndihmë, pasi kishin mbetur në det, për shkak se mjeti i tyre lundrues velierë kishte pësuar defekt.

Menjëherë, shërbimet e Policisë iu kanë ofruar ndihmë 3 turistëve që po lundronin nga Durrësi, drejt Sarandës, dhe kanë bërë të mundur nxjerrjen e tyre në breg, në gjendje të mirë shëndetësore.

Gjithashtu, është tërhequr në vendin e ankorimit, mjeti lundrues velierë që kishte pësuar defekt.

3 turistët kanë falënderuar punonjësit e Policisë për gatishmërinë e treguar dhe për ndihmën e ofruar.2 Comments

 1. Fuck Europenis union
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck Europenis union
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck Europenis union
  Fuck Soros
  Fuck Rama

 2. Fuck Europenis union
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck Europenis union
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck Europenis union
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck Europenis union
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck Europenis union
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck Europenis union
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck Europenis union
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck Europenis union
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck Europenis union
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck Europenis union
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck Europenis union
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck Europenis union
  Fuck Soros
  Fuck Rama

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *