• |
ide | kryesore

Basha tregon vendimin: Detyrën e kreut të grupit parlamentar do t’ia delegoj një prej nënkryetarëve

Lajme, Të funditKreu i PD-së së vulës, Lulzim Basha deklaroi se Gazment Bardhi është shkarkuar nga kreu i grupit, ndërsa këtë detyrë që Kuvendi Kombëtar ia kaloi atij një ditë më parë, tha se do t’ia delegojë një nga nënkryetarëve.

Beteja jonë është për qytetarët. Duhet të punojmë dhe të shërbejmë njerëzve. Prej ditës së djeshme me hyrjen në fuqi të satutit, janë marrë vendimet përkatëse, por për të shuar kureshtjen tuaj dua ta deklaroj hapur që si kreu i PD dhe i ngarkuar edhe me detyrën e krut të grupit, kam ndërmend ta delegoj këtë detyre te një nga nënkryetarët e grupit, siç ka qenë përherë. Thirrja ime për çdo deputet është që tani është momenti të shohim përtej interesave personalë, përtej frikërave që mund të ketë shkaktuar konflikti, se në fund të fundit janë shprehur mbi 4 mije delegatë të PD dhe ata janë një fuqi reale”8 Comments

  1. Seriozisht e ke o sufllaqexhi , se ju komentoni me keto emra te cuditshem . Shume shpejt do filloni te brohorisni rrofte lulushi .

 1. Basha me 4000 delegatet e tij eshte nje force reale jo vetem ne politiken shqiptare por edhe

  rajonale e sidomos ne politiken e madhe boterore. Sot e tiutje qe ka hyre ne fuqi statuti

  PD -se se vules dhe Basha ka marre kompetenca te medha, asnje vendim me peshe jo vetem

  ne Shqiperi por ne arenen nderkombetar nuk mund te merret pa marre papaprakisht miratimin

  apo pelqimin e tij. Ceshtjet e medha si ajo e klimes, e globalizmit, e konflikteeve si

  ai i Ukrahines me Rusine etj, te terrorismit, te krizave ekonomike e deri tek rreziku nga jashtplanetaret

  sot kanr nje zgjidhje, sot kane nje eme dhe ky emer eshte i madhi Lulzim Baaashshshshaaaaa.

 2. Te levdosh deshtakun, ate qe ne dhjete vjet disfate, eshte qe tregohesh si fjal a popullore,,,laje kryet e qenit,e qeni te ha kembet,,,ju qe mbani shprese te deshtimtaret, si duket ju pelqen ky rregjim, andaj me mire mos beni sikurin, por rrini aqe, e beni sikur beni politi je te nendhesheme per zgjatjejen e jetes te qeverise me bandite, hajdute qe kemi patur.Vazhdoni se akoma rrini me shprese nga shprese humburit.

 3. A ka turp ky njeri?? Dikush nga farefisi i vet apo rrethi shoqeror duhet t´ia thote se eshte qesharak e i neveritshem.

 4. Mjerë Amerika, Britania e Madhe dhe gjithë Perëndimi, tani që Gaz Bardhi dhe çeta e tij pa parti u futun në bunkerin e Berishës në luftën “epike” kundër tyre!Larva komuniste salih ka leshuar larvat e vogla neper media qe i paguan vete me milionat e 64 katshit ne qender

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *