• |
ide | kryesore

Rrëshqet kodra në Ujin e Ftohtë në Vlorë

Arkiva, Lajme, Të fundit


Një masiv dheu ka rënë në zonën e Ujit të Ftohtë në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur para dy ditësh në pjesën e kodrës në këtë zonë, ku ndërtimi i një pallati ka bërë që një pjesë e kodrës të shkëputet duke rënë në themelet e pallatit. Masivi i dheut ka dëmtuar murin mbrojtës të betonit.

Policia e Vlorës ndodhet në zonë, duke njoftuar dhe policinë ndërtimore, por dhe duke parë lejen e ndërtimit të ndërtuesit të pallatit.

Në qoftë se nuk merren masa urgjente, shprehet një banor i zonës së Ujit të Ftohtë, reshjet e shiut do të bëjnë qe masivi i kodrës të shkëputet i gjithi duke bllokuar rrugën apo rrezikuar dhe banesa.


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *