• |
ide | kryesore

Lista e fituesve të MTV VMA 2023

PaparazziDitën e djeshme u mbajt MTV VMAS, një shfaqje e mbushur me çmime dhe disa trofe.

Të gjithë emrat më të mëdhenj të muzikës u mblodhën në Qendrën Prudential në Newark, New Jersey. Taylor Swift përfundoi duke pasur diçka si një natë masive, me një mori fitoresh , duke marrë nëntë trofe për Artistin e Vitit, Videon e Vitit, Këngën e Vitit dhe Regjisorin e Vitit . Pra, kush tjetër mori në shtëpi disa nga nderimet kryesore të natës? Shikoni listën e plotë të fituesve:

Video e vitit
*Taylor Swift – “Anti-Hero” – Republic Records

Artisti i vitit
*Taylor Swift – Republic Records — WINNER!!

Kënga e vitit
*Taylor Swift – “Anti-Hero” – Republic Records

Artisti i ri i vitit
*Ice Spice – 10K Projects / Capitol Records

Bashkëpunimi më i mirë
*KAROL G, Shakira – “TQG” – Universal Music Latino

BEST POP
*Taylor Swift – “Anti-Hero” – Republic Records

BEST HIP-HOP
* Nicki Minaj – “Super Freaky Girl” – Republic Records

BEST R&B
*SZA – “Shirt” – Top Dawg Entertainment / RCA Records

BEST ROCK
*Måneskin – “THE LONELIEST” – Arista Records

BEST LATIN
*Anitta – “Funk Rave” – Republic Records

BEST K-POP
*Stray Kids – “S-Class” – JYP / Republic

BEST AFROBEATS
Interscope Records

Regjia më e mirë
*Taylor Swift – “Anti-Hero” – Republic Records – Directed by Taylor Swift

Kinematografia më e mirë
*Taylor Swift – “Anti-Hero” – Republic Records – Cinematography by Rina Yang

Efektet vizuale 
*Taylor Swift – “Anti-Hero” – Republic Records – Visual Effects by Parliament

Koreografia më e mirë
*BLACKPINK – “Pink Venom” – YG Entertainment / Interscope Records – Choreography by Kiel Tutin, Sienna Lalau, Lee Jung (YGX), Taryn Cheng (YGX)

Editimi më i mirë
*Olivia Rodrigo – “vampire” – Geffen Records – Edited by Sofia Kerpan and David Checel/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *