• |
ide | kryesore

Prokuroria ankimon vendimin e Apelit, kërkon rikthimin në qeli të Encës

Arkiva, Lajme, Të fundit


Prokuroria e Tiranës kërkon rikthimin në qeli të këngëtares Ruenca Haxhiaj të cilës iu zbuluan në ballkonin e shtëpisë disa vazo ku kultivonte kanabis sativa.

Ajo qëndroi vetëm dy ditë në qeli, teksa në seancën për caktimin e masës gjykata e Tiranës e nxori me ‘detyrim paraqitje’. Përkundër kërkesës së Prokurorisë që kërkonte vijimin e hetimeve nën masën arrest në burg.

Organi i akuzës ka ankimuar në Apel vendimin e shkallës së parë.


3 Comments

  1. Ca paradoksi, behen te eger me nje person qe ka mbjell 5 bime. Ata te tjeret me tonelata as nuk preken. Kur vjen puna te nacut qe pin nonji teke i fusin brenda dhe u kerkojn lek qe te mos shkoj ceshtja ne gjyq se aty rezikojn 6 muaj burg. Kjo eshte policia dhe drejtesia qe duam. Kapin konsumatoret dhe punojn bashk me narkosat e vertet. Erdhi Taulant Palla dhe u be minister i mbrojtjes, ky qe ka kontakte me te gjitha grupet e kartelet shqiptare narkos. Ca ben Taluant Palla, arreston njerez fakire si ujku Cerrikut qe i kap me dy qese, nderkoh kompania Bello dhe te tjer bejn namin me tonelatat e kokaines dhe barit. Ky eshte shteti qe duam, qe mbush statistikat me fakirat dhe ndihmon narkosat me te medhenj te europes. Zv km ne arrati, ish min i mbotjes pjes e grupeve te hashashit qe perzun nga shqiperia dhe i detyruan te kerkonin azil dhe ata pak polic te ndershem qe kishin ngelur. Nga nje an Rama qe ka kap gjith pushtet per vete, nga ana tjeter Salike Bejleri qe ka vrar edhe shpresin e ndonje ndryshimi duke marr peng opoziten per hallin e vet. Ja ne kete gjendje jemi. vk

  2. do ja ket vu synin noj kodosh i rilindjes sisa-ve te ences , ene i le
    me kuptu , se o-ja le ose e fut mrena.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *