• |
ide | kryesore

Nuk e pranuan si kryetare e grupit të PD, Flutura Açka braktis mbledhjen

Arkiva, Lajme, Të funditNë Konferencën e Kryetarëve sot ishte thirrur edhe Gazment Bardhi, edhe Flutura Açka. I pari ka qenë i zgjedhur si kryetar i grupit parlamentar të PD-së shumë kohë më parë. E dyta u emërua nga Lulzim Basha rreth një javë më parë. Në pikëpyetje ka qenë se kë do të njohin socialistët, pas letrave që kanë marrë nga mosmarrëveshjet brenda në PD.

Si përfundim duket se Bardhi është thirrur në mbledhjen e konferencës së kryetarëve si kryetar i grupit të PD-së, ndërsa Açka si kryetare e komisionit të medias. Kjo e fundit, e zhgënjyer se Lulzim Bashës nuk i eci fjala, e ka lënë përgjysëm mbledhjen dhe është larguar.

Lufta brenda llojit po merr pjesën më të madhe të energjive brenda demokratëve, ndërkohë që po i shërben mazhorancës të çojë më tej e pashqetësuar projektet problematike me të cilat qeveris.

https://lapsi.al/2023/09/19/surpriza-ambasada-e-shba-ne-koordinim-me-dyshen-bardhi-berisha/11 Comments

 1. Gazi i bi sumes thoshte noka. Gazmenda thoshte sal maloku. Gaz kavajsi thoshte paloka. Sot po lepijne ca peshtyne. Rac barbonash

  1. gazi e ka kuptuar se doktorieshte shpirtmadh dhe i ka vajt afer.

   luli do me i qi dhe sdo me i pagu , sala i thote do leke duhet te qihesh ..

   marreveshje me e mire me salen

 2. Per kete znj.Acka kisha nje mendim pozitiv! Jo se nuk e kam prap. Por nganjehere politika i ben corbe njerezit, i fut ne nje thes, si ata qe kane tru, dhe ata qe skane!

  Kjo po mban anen e Bashes, pasi ai e afroi ne PD. Besoj kjo do jete. Se per intelektin qe ka, them se e kupton specien Basha.

 3. Çfarë të thuash për një intelektuale që është bërë prehë e Bashës!! Kisha mendim që kjo pas lëvizjes të Bashës për rikthim do t’i bashkohej të tjerëve që ikën. Vetëm keqardhje për një përfaqësuese e letrave të katandiset t’a shfrytëzojë një injorant si Basha!!

  1. Gimi pajtohem me ju.Edhe une cuditem si nje intelektuale e njohur,nje shkrimtare e zonja te ulet ne nivelin e Collakevet qe nuk kane asnje shans tu permendet emri pa qene deputete a ne ndonje particke pa le mos te kene njerez qe i ndjekin nga pas. Keqardhje dhe zhgenjim.

 4. “Ka njerez thoshte Churchill qe hyjne ne politke per te ndihmuar partine; ka dhe nga ata qe hyjne per te perfituar nga partia.” Kjo lëverja e verteton me se miri thenien tije. Ne momentin qe nuk u zgjodh braktisi mbledhjen…E felliqur!

 5. Zonja e nderuar Açka ! Braktisja e Konferencës së Kryetarëve, dorëheqjet nga komisionet parlamentare dhe rikthimi qesharak në njërin prej tyre, nuk janë akte politike, por gjeste teatrale në tragji-komedine që luhet me PD.

  Është në nderin tuaj të mos pranoni “detyrat” e Bashës , por të ruani dinjitetin tuaj si deputete, shkrimtare dhe intelektuale, edhe sepse nuk ishit e nuk jeni politikane karriere….

 6. Flutura, degjoji njerezit qe te duan te miren .. ik nga Basha sepse po behesh lolo e nje njeriu te urryer nga gjithe Shqiperia! Mos e bej pis me shume emrin, te lutem !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *