• |
ide | kryesore

Erdhi me urgjencë nga Berati, i burgosuri humb jetën në Senatorium (Emri)

Arkiva, Lajme, Të fundit
Erdhi me urgjencë nga Berati, i burgosuri humb jetën në Senatorium (Emri)Një i dënuar në burgun e Beratit ka humbur jetën ditën e sotme në Senatorium. Mësohet se Valerio Gërzhi ishte duke vuajtur dënimin në Burgun e Beratit, por nuk është ndjerë mirë dhe është sjell me urgjencë në spitalin e Senatoriumit në Tiranë.

57-vjeçari kishte probleme me mushkrinë. Por teksa iu nënshtrua një operacioni, ai humbi jetën në mes të ndërhyrjes. Gërxhi ishte dënuar me 10 vite burg nga Gjykata e Milanos në Itali për trafik kanabisi. Vendimi i Gjykatës italiani u njoh dhe në Shqipëri dhe ai duhet që të vuante 7 vite burg.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *