• |
ide | kryesore

Gjykata e Lartë nuk pranon rekurset e Fredi Belerit

Arkiva, Lajme, Të fundit
Beleri: Më arrestuan si arrestohen terroristëtGjykata e Lartë ka vendosur të mos pranojë rekursin e Fredi Belerit, kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës që ndodhet në qeli prej 12 majit nën akuzën e shitblerjes së votave.

Vendimi i gjykatës: 

DHIONISIOS ALFRED BELERI PANDELI KOKAVESHI Nenet 228,229,230,238 KP ‘’ Mospranimin e rekursit/seve të paraqitura nga personat nën hetim Dhionisios Alfred Beleri dhe Pandeli Kokaveshi, kundër vendimit nr.23 datë 21.06.2023 të Gjykatës së Posaçme të Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

DHIONISIOS ALFRED BELERI PANDELI KOKAVESHI Nenet 15/2,17,18,36,42 i Kushtetutës, Nenet 128/a,221,221/a,222,223,424,427/a,432 KPP ‘’ Mospranimin e rekursit/seve të paraqitura nga personat nën hetim Dhionisios Alfred Beleri dhe Pandeli Kokaveshi, kundër vendimit nr.104 (87-2023-157), datë 10.07.2023 të Gjykatës së Posaçme të Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar4 Comments

  1. Jo ne burg, por ne nevojtore ta hedhesh kete funderrine, kete kerme qe qelbet ere. Shikoni vetem identifikimin ketij fare personazhi….. .
    Ky fare muti jo vetem me Konventat nderkombetare, Kushtetuten e Shqiperise por edhe me ligjet shqiptare e ne vecanti me ligjin per gjendjen civile duhet nxjerre jashte kufijve territoriale te shqiperise pasi eshte nje vemje pa identitet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *