• |
ide | kryesore

Atentati në Rrëshen, policia merr në pyetje anëtarë e fisit Reçi

Arkiva
Pogradec, Policia, Sherr për prona në Prrenjas, goditet me sende të forta 40-vjeçari


Për vrasja e 59-vjeçarit Martin Bardhi paraditen e së martës në Rrëshen policia ka shoqëruar dhe marrë në pyetje mbi 10 persona, mes të cilëve dhe pjesëtarë të fisit Reçi që kishin konflikte me viktimën. Ata  kanë mohuar të kenë pasur lidhje me ngjarjen.

Pas marrjes së dëshmive të shoqëruarit janë lënë sërish të lire, ndërkohë po analizohen pamjet e kamerave të sigurisë të disa biznese në qytet si dhe përgjatë akseve rrugore nga ku mendohet se ka lëvizur automjeti i autoreve të këtij krimi. Burime nga grupi hetimor, bëjnë me dije se makina tip foristradë e përdorur në ngjarje, rezulton të ketë patur targa të falsifikuara.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *