• |
ide | kryesore

Digjet banesa në Fushë Kosovë, 16 persona të lënduar si pasojë e tymit

Lajme, Të funditNjë banesë në katin e pestë të një pallati në rrugën “Nënë Tereza” në Fushë Kosovë është përfshirë nga zjarri gjatë ditës së djeshme, ku për pasojë 16 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Si pasojë e zjarrit disa banorë janë evakuuar nga pallati, ndërsa si pasojë e tymit 12 qytetarë, dy zyrtarë policorë dhe dy zjarrfikës kanë marrë ndihmën mjekësore në QKUK.

Shkaqet e rënies së zjarrit ende nuk dihen, ndërsa autoritetet po hetojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *