• |
ide | kryesore

Lirimi i shpejtë në Serbi, Gërvalla: Dëshmi se procesi është farsë, Radoiçiç t’i dorëzohet Kosovës

Lajme, Të funditLirimi pas më pak se 24 orësh i Milan Radoiçiç është një dëshmi se procesi ndaj tij është farsë. Kështu është shprehur ministria e punëve të jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla, nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale. Ajo kërkon që Radoiçiç t’i dorëzohet menjëherë Kosovës për t’u përballur me drejtësinë.

“Lirimi i shpejtë i terroristit Radoiçiq një ditë pas arrestimit të tij në Serbi dëshmon se i gjithë ky proces është një farsë. Shteti serb urdhëroi sulmin ndaj Policisë së Kosovës dhe nuk mund të pritet që të japë drejtësi. Radoiçiç duhet t’i dorëzohet Kosovës tani”, shkruan Gërvalla.

Më pak se 1 ditë ka zgjatur heqja e lirisë nga autoritetet serbe për Milan Radoiçiç, i akuzuar si organizator i sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit në 24 shtator, ku mbeti i vrarë efektivi i policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku. Gjyqtari i procedurës paraprake rrëzoi propozimin e Prokurorisë së Lartë Publike në Beograd për lënien në paraburgim për Radoiçiçin, me arsyetimin e rrezikut të arratisjes. Sipas vendimit Radoiçiçit i është ndaluar largimi nga territori i Serbisë, pa miratimin e gjykatës dhe i është ndaluar të shkojë në territorin e Kosovës.3 Comments

  1. Kosova eshte nje fshat qe nuk njifet nga shume vende te botes kjo idiotja thote Radoicic duhet ti dorzohet kosoves !

  2. Berisha që ndez zjarre dhe Rama që u hedh benzinë, e dinim.

    Por ndërkohë që demokratët, shqiptarët, SPAK dhe perëndimorët po i lagin dhe po i thyejnë një nga një nga fijet e shkrepësve të Berishës me gjithë atë vetë, se Gaz Bardh “perëndimori” do të vetëofrohej si ndihmësi i fundit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *